Dzisiaj jest: 13.6.2024, imieniny: Antoniego, Gracji, Lucjana

Drewniany dom - czyli dobra inwestycja na lata

Dodano: rok temu Czytane: 253
Ilość głosów: 4

Drewniany dom szkieletowy może być całoroczny lub letniskowy, w zależności od potrzeb.

Drewniany dom - czyli dobra inwestycja na lata

Szeroka oferta projektów ułatwia wybór obiektu o dowolnej powierzchni użytkowej i wyjątkowym designie, dzięki czemu doskonale się prezentuje w terenie górskim, miejskim i poza obszarem zabudowanym.

Nowoczesny drewniany dom

Domy z drewna były kiedyś bardzo popularne, ponieważ stawiano je szybko, a na materiał stać było praktycznie każdego. Z czasem naturalny surowiec zastąpiono cegłą, betonem i kamieniem. Od wielu już lat można zaobserwować wielki powrót do drewnianego budownictwa, które jest ekologiczne, niezwykle opłacalne, a przy tym nowoczesne. Aby jednak mogła powstać nieruchomość, potrzebny jest projekt domu. Mając dużą działkę, powierzchnia użytkowa budynku może wynosić nawet 373 m².

Wybieracie Państwo na stronie projekty domów drewnianych taki projekt, który jest odpowiedni dla Waszej rodziny. Może być z dwiema sypialniami i łazienkami, kilkoma pokojami, garderobą, kuchnią i jadalnią, korytarzem, a nawet wiatrołapem i poddaszem użytkowym. Sami Państwo decydujecie, jaki ma być kąt nachylenia dachu. Przemyślcie także, jaki ma być Wasz dom z drewna: nowoczesny, klasyczny czy nawiązujący do stylistyki skandynawskiej, opierającej się na połączeniu ze szkłem i kamieniem. Budynek ma wyjątkowy design, więc doskonale się prezentuje niezależnie od tego, czy jest parterowy lub piętrowy.

Domy drewniane na długie lata

Dom drewniany to inwestycja na długie lata, ponieważ materiał jest trwały i wytrzymały. Moda na ekologiczne budownictwo nigdy nie przeminie, ze względu na doskonałe warunki wewnątrz nieruchomości, jak chociażby mikroklimat i dobrą termoizolacją. Opłaca się zbudować dom drewniany z uwagi na nieporównywalnie niższe koszty do murowanego obiektu. Łatwiej też rozbudować nieruchomość z drewna, w przypadku powiększenia się rodziny.

Coraz większą popularnością cieszą się projekty tego rodzaju budynków, bo możecie się wprowadzić do własnego lokum, już po kilku miesiącach. Jest możliwe, dzięki technologii szkieletowej, opierającej się na gotowych konstrukcjach, produkowanych w zakładzie produkcyjnym i transportowanych na miejsce budowy. Nieruchomość jest stabilna, solidna, ocieplana styropianem i tynkowana, a na życzenie pokrywana cegłą elewacyjną lub kamieniem. Dzięki temu wyglądem tego typu domy, niczym nie będą się różniły od murowanych.

Domy drewniane całoroczne

Domy całoroczne z drewna są spełnieniem marzeń każdego, kto marzy o własnych czterech kątach. Projekty muszą być zawsze dopasowane do Miejscowego Planu Zagospodarowania czy warunków zabudowy. Możecie wybrać gotowy projekt z bazy, w której są prezentowane modele parterowe i piętrowe, tradycyjne, unikatowe i nowoczesne o różnym metrażu. Nieruchomości stawiane są przeważnie z gatunków iglastych, głównie z sosny i świerku, ale możecie zdecydować się też na modrzew, który jest chętnie wybierany przez klientów, ze względu trwałość i odporność na gnicie, wilgoć, owady i grzyby. Inną propozycją jest cedr, który nie należy do najtańszych, ale wykazuje długowieczność.

Projekty domów możecie Państwo dobrać do własnego gustu, niezależnie od miejsca, w którym planujecie go postawić. Doskonale prezentuje się w terenach górskich, w obszarze niezabudowanym, ale też w centrum miasta. Jest przy tym energooszczędny, dzięki wykonanej izolacji termicznej i odpowiedniej konstrukcji obiektu szkieletowego. Z łatwością ogrzejecie pomieszczenia w okresie jesienno-zimowym.

Domek drewniany letniskowy

Domek letniskowy z drewna można postawić na działce rekreacyjnej, w ogrodzie, nad morzem, jeziorem lub w górach. Może mieć prostą konstrukcję, ale też wyglądać stylowo, co zależy od Państwa indywidualnych potrzeb. Jeśli chcecie wykorzystywać dom letniskowy w okresie wakacyjnym, wystarczy wybrać projekt o niewielkiej powierzchni użytkowej. Natomiast planując wyjazdy również poza sezonem, konieczne jest ocieplenie ścian zewnętrznych.

Domki letniskowe są komfortowo wyposażone, mają przeprowadzone instalacje wodno-kanalizacyjne i elektryczne. Cieszą się dużym zainteresowaniem klientów, ponieważ są nowoczesne i odpowiednio wyposażone. Użyty do produkcji surowiec jest najwyższej jakości, poddawany specjalnym procesom produkcyjnym oraz impregnacji, więc nie ma obaw, że podczas eksploatacji, będzie ulegał stopniowemu niszczeniu.

Projekty domów drewnianych

Projekty domów kanadyjskich są kojarzone z małymi obiektami. Natomiast w technologii szkieletowej do wyboru są dużo większe, porównywalne do tradycyjnych domów murowanych. Przed podjęciem decyzji o zakupie, należy zwrócić uwagę nie tylko na powierzchnię, ale też materiał wykonania. Wybierając z drewna, całoroczne ważną kwestią są: styl budownictwa, rodzaj dachu, liczba pokoi, łazienek oraz pozostałych pomieszczeń.

Domki z naturalnego surowca są ekologiczne, więc zdrowe nawet dla alergików i astmatyków. Możecie zdecydować się również na konstrukcje stalowe, które są praktyczne i mogą okazać się nieco tańsze, ale nie zastąpią drewna. Tak naprawdę, wszystko zależy od Waszych oczekiwań i możliwości finansowych.

Dodaj komentarz
Dodaj komentarz Ukryj formularz
Jak nazywa się ten portal
Odpowiedź na powyższe pytanie: