Dzisiaj jest: 5.12.2023, imieniny: Kryspiny, Norberta, Sabiny

6 pomysłów na szafę w małej sypialni

Dodano: 7 miesięcy temu Czytane: 307
Ilość głosów: 3

W źle zorganizowanej szafie nie sposób niczego znaleźć. Ubrania piętrzą się, gniotą i zajmują więcej miejsca, niż jest to pożądane. przeczytaj 6 sposobów na porządek w szafie.

6 pomysłów na szafę w małej sypialni

Wszystko to pogarsza się, jeśli sypialnia, a co za tym idzie szafa, jest mała. Dlatego tak ważne jest posiadanie uporządkowanej szafy w małej sypialni, w której dostęp do ubrań jest łatwy i wszystko ma swoje miejsce. Aby pomóc w lepszej organizacji garderoby, istnieją bardzo praktyczne rozwiązania, które zwielokrotniają możliwości przechowywania, takie jak pudełka, szafy tekstylne czy wieszaki na spodnie. Istnieją również oszczędzające miejsce systemy składania ubrań, takie jak pionowe przechowywanie koszulek czy bielizny.

Pudełka w szafie w małej sypialni

Jeśli Twoja sypialnia jest mała, pudełka umieszczone w szafie pomogą Ci zwielokrotnić jej pojemność i utrzymać porządek. Pudełka są bardzo praktyczne do przechowywania bielizny lub dodatków, takich jak krawaty czy paski, gdy szafa nie ma szuflad. Pudełka można wyłożyć tapetą i zrobić etykiety, na których można napisać, co zawierają. W ten sposób, oprócz praktyczności, pudełka będą miały również wartość dekoracyjną.

Wykorzystaj szafę tekstylną

Szafa tekstylna jest najlepszą alternatywą dla drogich szaf. Doskonale nadaje się do małych sypialni, gdzie niemożliwe jest wstawienie małego mebla. Szafy materiałowe nie mają zbędnej obudowy, więc mieszczą się nawet w problematyczne i ciasne zakamarki. Wykorzystanie pojemnych szaf tekstylnych w połączeniu z resztą rozwiązań zaproponowanych w artykule pozwoli na maksymalne wykorzystanie przestrzeni w małej sypialni, co znacznie zwiększy ergonomię. 

Znajdź alternatywne miejsca do przechowywania

Poza organizacją szafy, czasem trzeba poszukać innych miejsc do przechowywania nieporęcznych ubrań lub pościeli, kołdry i koców. Dobrym rozwiązaniem jest łóżko kanapowe, które pozwala na przechowywanie pościeli lub butów w tej samej sypialni, schludnie zorganizowanych w pudełkach. We wnętrzu łóżka można również przechowywać płaszcze, które zajmują dużo miejsca w szafie.

Wieszaki, dzięki którym zorganizujesz swoją szafę 

W małych sypialniach koniecznie trzeba mieć jakieś akcesoria, które zwiększą pojemność szaf. Bardzo praktyczną opcją są wieszaki, które dzięki jednemu haczykowi pozwalają na powieszenie kilku ubrań bez ich piętrzenia się i które ułatwiają organizację i dostęp do ubrań wiszących na drążkach. Inną opcją są wieszaki pionowe, które zwielokrotniają pojemność szafy: w przestrzeni zajmowanej przez jeden wieszak można powiesić kilka ubrań.

Składaj ubrania w pionie

Prosta czynność, jaką jest składanie ubrań w pionie, pozwoli Ci zaoszczędzić sporo miejsca w szafie. Możesz składać koszule, swetry, a nawet spodnie w pionie i przechowywać je w szufladach lub pudełkach z przegródkami. Aby poprawić organizację szuflad i maksymalnie je wykorzystać, istnieje wiele rozwiązań, od stałych szafek po pudełka lub akcesoria dzielące, które również zapobiegają ich zagraceniu, a także znacznie poprawiają estetykę szafy. Dzięki takim rozwiązaniom szafa może być zarówno estyetyczna, jak i dobrze zorganizowana.

Drążek na najczęściej używane ubrania

Bardzo praktyczny rozwiązaniem do organizacji najczęściej używanych ubrań i akcesoriów jest wykorzystania drążka (szyny). Drążki te zajmują bardzo mało miejsca i jeśli użyjesz ich do zorganizowania swoich ubrań na kolejny dzień, zaoszczędzisz dużo czasu rano i nie będziesz musiał grzebać w swojej szafie, aby znaleźć to, czego szukasz. Drążki możemy dobrać według własnych potrzeb - dostępnych jest naprawdę wiele modeli.

Dodaj komentarz
Dodaj komentarz Ukryj formularz
Z jakiego materiału najczesciej buduje się domy?
Odpowiedź na powyższe pytanie: