Dzisiaj jest: 3.12.2023, imieniny: Hilarego, Franciszki, Ksawery

Którą wersję konsoli Nintendo Switch wybrać?

Dodano: 5 miesięcy temu Czytane: 381
Ilość głosów: 4

Chcesz kupić Nintendo Switch? To dobra decyzja - wraz z konsolą zyskasz dostęp do kultowych serii gier, takich jak The Legend of Zelda, Pokémon czy Mario.

Którą wersję konsoli Nintendo Switch wybrać?

Możesz wybierać z kilku wariantów urządzenia - który z nich będzie najlepszym zakupem? Zobacz, czym się różnią i wybierz najlepszą opcję dla siebie!

Nintendo Switch - dla kogo?

Konsola Nintendo Switch cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem od swojej premiery w 2017 roku. Na jej korzyść przemawia szereg wyłączności - czyli gier, które dostępne są tylko na tę platformę. Sięgają po nią osoby, które pamiętają tytuły z poprzednich urządzeń Nintendo i chcą cieszyć się rozgrywką w nowej wersji, z zachwycającą grafiką i dopracowaną mechaniką. Konsola Nintendo to ukłon w stronę osób, które swoje pierwsze gamerskie kroki stawiały wiele lat temu. Ale wśród tych, którzy będą zainteresowani sprzętem, wymienia się również najmłodszych graczy wkraczających do świata gier. Dlaczego Nintendo Switch jest dla nich atrakcyjną opcją? Oprócz szerokiego katalogu tytułów odpowiednich dla dzieci, mocną stroną konsoli są wygodne Joy-Cony. Są mniejsze niż kontrolery PlayStation czy Xboksa - łatwiej leżą w drobnych dłoniach. Niepodważalnym atutem jest biblioteka gier, w której można znaleźć serię o Pokémonach. Moda na kolekcjonowanie stworków szturmem podbiła przedszkola i szkoły. Wymiana kart i zapełnianie kolejnych albumów to pierwszy krok fascynacji Pokémonami - kolejnym jest zwykle oglądanie serialu i granie w gry z Pikachu czy Eevee w roli głównej.

Nintendo Switch często jest wskazywana jako konsola dla osób, które nie są zapalonymi graczami, lecz lubią od czasu do czasu spędzić czas, prowadząc rozgrywkę. Pandemicznym fenomenem stała się gra Animal Crossing, wciągając do wirtualnego świata osoby, które do tej pory unikały korzystania z konsoli. Wiele z nich złapało bakcyla, kupując kolejne tytuły na Nintendo Switch.

Jakie Nintendo Switch dostępne na rynku?

Jesteś przekonany, że Nintendo Switch to sprzęt dla ciebie? Możesz kupić jedną z trzech wersji. Aktualnie na rynku są dostępne:

-   klasyczna konsola Nintendo Switch;

-   Nintendo Switch OLED;

-   Nintendo Switch Lite.

Czym się różnią? Przede wszystkim dwie pierwsze łączą konsolę stacjonarną z przenośną. Oznacza to, że możesz podłączyć urządzenie do telewizora i grać na wielkim ekranie lub prowadzić rozgrywki wszędzie tam, gdzie jesteś - w wersji mobilnej. Ostatnia konsola, Nintendo Switch Lite, to urządzenie dostępne wyłącznie w wersji przenośnej.

Z kolei Nintendo Switch OLED to ulepszona wersja klasycznego modelu. Zastosowano tutaj większy ekran OLED, który wzmacnia przyjemność z gry. 7-calowy wyświetlacz doskonale oddaje żywe, mocne kolory. Producent zwiększył także pamięć wewnętrzną - z 32 do 64 GB. Wersja OLED jest też większa i cięższa - różnice nie są bardzo duże, lecz zauważalne.

Łatwo dostrzeżesz za to różnicę w cenie. Nintendo Switch OLED kosztuje ok. 1700 zł, wersja klasyczna - ok. 1300 zł. Najtańszym wyborem będzie oczywiście Nintendo Switch Lite za ok. 1000 zł.

Którą wersję wybrać? To zależy, jak często i w jakie gry planujesz grać. Jeśli najchętniej grasz poza domem, na przykład w trakcie podróży lub dojazdów, dobrym pomysłem będzie Nintendo Switch Lite. Chcesz mieć pełne spektrum możliwości? Wybierz wersję klasyczną. A jeśli zależy ci na możliwie najlepszych doznaniach - zdecyduj się na Nintendo Switch OLED!

Sprawdź konsole Nintendo Switch w sklepie MediaMarkt i wybierz najlepszy model dla siebie!

Dodaj komentarz
Dodaj komentarz Ukryj formularz
Co prawdziwy mężczyzna powinien wybudować?
Odpowiedź na powyższe pytanie: