Dzisiaj jest: 20.5.2024, imieniny: Bazylego, Bernardyna, Krystyny

Jak działa pompa głębinowa?

Dodano: rok temu Czytane: 421
Ilość głosów: 3

Czym kierować się przy ich wyborze? Najpopularniejszymi w gospodarstwach domowych urządzeniami do tłoczenia wody są pompy głębinowe.

Jak działa pompa głębinowa?

Najczęściej używa się ich do studni głębinowych wierconych. Pompy mogą różnić się między sobą zarówno parametrami hydraulicznymi, mocą silnika, jak i mechanizmem wytwarzania ciśnienia. Wszystko to będzie miało wpływ na pracę i wydajność pompy. Jak zatem odpowiednio dobrać pompę głębinową i co warto o nich wiedzieć?

  1. Jak działa pompa głębinowa?
  2. Kiedy zastosować pompę głębinową?
  3. Rodzaje pomp głębinowych - Jakie znaczenie ma moc silnika?

1. Jak działa pompa głębinowa?

Z uwagi na to, że pompy głębinowe przystosowane są do nieustannej pracy w wodzie znajdują zastosowanie w różnych branżach. Można używać ich w gospodarstwach domowych, ale również w przemyśle i rolnictwie. Służą przede wszystkim do pompowania wody z dużych głębokości, dlatego wykorzystuje się je do studni wierconych.

2. Kiedy zastosować pompę głębinową?

Jak już zostało wspomniane wcześniej, pompy głębinowej można używać do pompowania wody ze studni głębinowych, ale też ze zbiorników wolnostojących. Pompy przeznaczone do tłoczenia wody pitnej muszą mieć odpowiedni atest.
Ponadto urządzenia tego typu używane są też w przemyśle. Między innymi wykorzystuje się je do wydobywania ropy, czy odwadniania podziemnych konstrukcji. Wykorzystuje się je także w rolnictwie, branży piwowarskiej oraz do wydobywania wód mineralnych i termalnych.

3. Rodzaje pomp głębinowych - Jakie znaczenie ma moc silnika?

Pompy głębinowe dzieli się na modele wirnikowe oraz ślimakowe. Z kolei spośród tych pierwszych można wyróżnić modele jednostopniowe, czyli takie z pojedynczym wirnikiem oraz wielostopniowe z kilkoma szeregowo połączonymi wirnikami. Pompy ślimakowe są urządzeniami starszego typu, mniej wydajnymi w porównaniu z pompami wirnikowymi. Dobrze jednak sprawdzają się w gospodarstwach domowych.
Oba rodzaje pomp głębinowych napędzane są przez silnik elektryczny, który odpowiada za wytwarzanie ciśnienia. Urządzenia wyposażone są w silniki 230V do 400V w zależności od modelu i przeznaczenia pompy. Do użytku domowego wystarczająca będzie pompa z silnikiem o mniejszej mocy, z kolei do zastosowań profesjonalnych niezbędny może być silnik mocniejszy.
Szeroki wybór pomp głębinowych można znaleźć w sklepie internetowym pod linkiem https://www.sklep-watermark.pl/pompy-glebinowe  Dzięki zróżnicowanym parametrom każdy może znaleźć produkt odpowiedni dla swoich potrzeb.
Dodaj komentarz
Dodaj komentarz Ukryj formularz
Jak nazywa się ten portal
Odpowiedź na powyższe pytanie: