Dzisiaj jest: 17.1.2021, imieniny: Antoniego, Henryki, Mariana

Skup mieszkań coraz bardziej popularny

Dodano: 3 lata temu Czytane: 2779 Autor:
Ilość głosów: 24

Patrząc jeszcze kilka lat wstecz, to skup nieruchomości nie cieszył się zbyt dużą popularnością, na co wpływ zapewne miał fakt, iż panował przesąd, że ceny są mocno zaniżone a cała transakcja zaniżona

Skup mieszkań coraz bardziej popularny
Na przełomie lat, gdy sektor nieruchomości bardzo się rozwinął, takie działania przestały budzić obawę i coraz więcej właścicieli nieruchomości wybiera właśnie taką opcję.

Sprzedaż nieruchomości na własną rękę, czyli bez pośredników nie zawsze jest dobrym posunięciem, zwłaszcza jeśli zależy na czasie. Najmniejszy problem mają owszem osoby, które dysponują nieruchomością w dobrej dzielnicy bądź w centrum miasta a cena mieszkania jest niewygórowana, w innym przypadku sprzedaż może potrwać nawet kilka miesięcy, a i tak nie ma pewności, że uda się znaleźć nabywcę. Firmy zajmujące się skupem nieruchomości oferują klientom ceny obowiązujące aktualnie na rynku, dlatego lepiej skorzystać z takiej oferty, jeśli jest możliwość niż później żałować, bo niestety dziś można dostać atrakcyjną cenę za metr a jutro może być ona niższa o połowę.

W dzisiejszych czasach firm zajmujących się skupem nieruchomości nie brakuje, a co ważne sprzedając w ten sposób mieszkanie czy dom można otrzymać do 90% wartości rynkowej, co i tak jest opłacalnym posunięciem. Wiele osób zadaje pytanie, dlaczego nie 100% wartości? Niestety tak wyglądają ogólnie przyjęte zasady, które wbrew pozorom działają na korzyść sprzedającego, a nie firmy, która nabywa mieszkanie. Patrząc na fakt, iż sprzedaż potrwa kilka miesięcy, a nawet lat, bo wszystko zależy od lokalizacji nieruchomości, ceny jaką właściciel chce otrzymać, a także od metrażu nieruchomości, trzeba będzie ponosić dodatkowe koszty związane z jej utrzymaniem. Opłacać czynsz, media, śmieci więc przez ten czas na pewno uzbiera się spora suma. Decydując się sprzedać nieruchomości firmie i tak zyskuje się na tym, zwłaszcza finansowo, bo kolejną zaletą jest fakt, że nie trzeba poświęcać czasu potencjalnym kupcom, którzy często tylko z ciekawości chcą ją pooglądać.

Bardzo dużą zaletą firm, które trudnią się skupem mieszkań czy domów za gotówkę jest także to, że skupują nieruchomości, które nie mają do końca jasnej sytuacji prawnej, co niestety będzie bardzo dużym utrudnieniem, jeśli chce się sprzedać ją bez pośredników. Także mieszkania, które nadają się do remontu bądź ich stan techniczny pozostawia wiele do życzenia, też są atrakcyjne dla firm. Oczywiście nie należy się spodziewać, że cena będzie wysoka, bo wycena zostanie dokonana na podstawie tego, co rzeczoznawcy zastaną. Mieszkania zniszczone nie cieszą się popularnością na rynku wtórnym, więc tym bardziej warto sprzedać je firmie szybko i bez problemów.

Reasumując skup mieszkań i domów przez firmy jest bezpiecznym rozwiązaniem i można powiedzieć, że dla wielu osób jedynym. Zamiast czekać miesiącami na kupca i tracić dodatkowo pieniądze lepiej sprzedać nieruchomość za oferowaną kwotę, która na pewno nie będzie zaniżona, bo profesjonalne firmy zajmujące się ich nabywaniem zawsze oferują ceny adekwatne zarówno do lokalizacji mieszkania, jego stanu technicznego oraz wielkości.
Źródło: Skupuje.pl
Dodaj komentarz
Dodaj komentarz Ukryj formularz
Z jakiego materiału najczesciej buduje się domy?
Odpowiedź na powyższe pytanie:
Komentarze (Ilość: 1)
Rosnąco Standardowy
  • Firma
    2019-05-17 09:05:51 Zgłoś
    Co to za firma co nie ma żadnych danych rejestrowych? Czy to nie są jacyś oszuści?