Dzisiaj jest: 17.4.2024, imieniny: Anicety, Klary, Rudolfina

Cena podnośników nożycowych nowych i używanych

Dodano: 8 miesięcy temu Czytane: 310
Ilość głosów: 5

Podnośniki nożycowe stanowią podstawowe wyposażenie wielu firm. To urządzenia wykorzystywane do realizacji prac na wysokości nawet kilkunastu metrów.

Cena podnośników nożycowych nowych i używanych

Na rynku znaleźć można maszyny zarówno nowe, jak i używane. Czym różnią się od siebie i która z nich sprawdzi się najlepiej?

Stan techniczny podnośników nożycowych nowych i używanych

Najbardziej oczywistą różnicą między używanymi a nowymi podnośnikami nożycowymi jest ich stan techniczny. Nowe maszyny są całkowicie nienaruszone i zazwyczaj objęte gwarancją producenta. Nie mają uszkodzeń wynikających z eksploatacji. 

Używane podnośniki są tańsze, ale mogą mieć ślady zużycia lub wymagać remontu. Zazwyczaj pozwalają one na bezproblemowe korzystanie przez co najmniej kilka lat, choć ich żywotność często jest krótsza niż w przypadku nowych egzemplarzy. Warto wybierać sprzęt od sprawdzonych sprzedawców. Takie maszyny zwykle przechodzą serwis, zanim trafią do nowego użytkownika. Na rynku znaleźć można też używane urządzenia, które mają zaledwie kilka miesięcy i dlatego warto czasem sprawdzić ofertę i zapytać o dostępne maszyny.

Funkcje w podnośnikach nożycowych nowych i używanych

Nowe podnośniki nożycowe (dostępne m.in. na stronie https://gizo.pl/sprzedaz/podnosniki/podnosniki-nozycowe/) zwykle wyposażone są w innowacyjne funkcje, które ułatwiają pracę. Mogą mieć większy udźwig, zasięg czy bardziej zaawansowane systemy sterowania, czy dodatkowe systemy bezpieczeństwa do pracy w trudniejszych warunkach. W przypadku używanych maszyn, trzeba dokładnie sprawdzić, jakie funkcje są dostępne i czy spełniają wymagania użytkowników. Może się bowiem zdarzyć, że modele produkowane kilka lat temu nie mają wystarczających parametrów do wykonywania pewnych zadań.

Nowe i używane podnośniki nożycowe a bezpieczeństwo

Nowe podnośniki nożycowe spełniają aktualne normy bezpieczeństwa i są wyposażone w dodatkowe zabezpieczenia. Starsze modele zazwyczaj są mniej zaawansowane technicznie. Można je wykorzystywać do podstawowych zadań, jednak w przypadku trudniejszych prac lepiej postawić na maszyny nowe. Bez względu na rok produkcji, podnośniki muszą mieć ważne badania techniczne.

Cena podnośników nożycowych nowych i używanych

Niebieski podnośnik nożycowy na hali

Używane podnośniki nożycowe są oczywiście tańsze niż egzemplarze nowe. To korzystna opcja dla przedsiębiorców, którzy nie chcą przeznaczać dużej kwoty na nowy sprzęt. Na zakup używanych maszyn decydują się zwłaszcza właściciele małych firm lub biznesów, które dopiero rozpoczynają swoją działalność.

Różnice w cenie pomiędzy maszynami używanymi a nowymi mogą wynosić nawet kilkadziesiąt procent. Sprzęt trafiający do ponownej sprzedaży zwykle jest dokładnie weryfikowany, dlatego można mieć pewność, że z powodzeniem będzie pełnić swoją funkcję przez co najmniej kilka lat. Po tym czasie można zainwestować w egzemplarz nowy lub kolejny, używany model – mówi specjalista z firmy Gizo.pl oferującej sprzęt do pracy na wysokości.

Co sprawdzi się lepiej – podnośnik nożycowy używany czy nowy?

Wybór między używanym a nowym podnośnikiem nożycowym zależy od wielu czynników, w tym budżetu, potrzeb i preferencji użytkownika. Kluczowa jest aktualna sytuacja firmy, która decyduje się na korzystanie z takiego urządzenia. Wielu przedsiębiorcom zależy na zminimalizowaniu kosztów na start. Wówczas podnośnik używany jest dobrym wyborem. Pieniądze zarobione z jego wykorzystaniem można następnie przeznaczyć na zakup nowej maszyny, na przykład od Gizo, które ma szeroki asortyment podnośników do każdego zastosowania.

Dodaj komentarz
Dodaj komentarz Ukryj formularz
Z jakiego materiału najczesciej buduje się domy?
Odpowiedź na powyższe pytanie: