Dzisiaj jest: 20.5.2024, imieniny: Bazylego, Bernardyna, Krystyny

Jakie drzwi aluminiowe zewnętrzne wybrać? – praktyczne wskazówki

Dodano: 9 miesięcy temu Czytane: 392
Ilość głosów: 5

Drzwi aluminiowe zewnętrzne stanowią istotny element wyposażenia zarówno mieszkań, domów jednorodzinnych, jak i budynków komercyjnych.

Jakie drzwi aluminiowe zewnętrzne wybrać? – praktyczne wskazówki

Wybór odpowiednich drzwi jest niezwykle istotny, aby zapewnić bezpieczeństwo, estetykę, wytrzymałość, a także poprawić efektywność energetyczną. Dowiedz się, na co szczególnie zwrócić uwagę podczas zakupu i jakie drzwi aluminiowe zewnętrzne wybrać.

Drzwi aluminiowe zewnętrzne – dlaczego warto?

Drzwi aluminiowe zewnętrzne są popularnym wyborem ze względu na wiele korzyści, jakie oferują. Aluminium to materiał o wyjątkowej wytrzymałości i trwałości. Dzięki temu stolarka będzie służyć przez wiele lat bez utraty swojej funkcjonalności i estetyki. Ponadto drzwi aluminiowe są odporne na warunki atmosferyczne, korozję i inne uszkodzenia, co sprawia, że są idealnym rozwiązaniem zarówno dla domów prywatnych, jak i budynków komercyjnych.

To rozwiązania, które doskonale sprawdzą się w przypadku nowoczesnych i industrialnych elewacji. Niemniej ich uniwersalnych charakter umożliwia dopasowanie produktów do różnych stylów architektonicznych – od najbardziej charakterystycznych po klasyczne. Niezależnie od tego, jaki jest projekt obiektu, drzwi aluminiowe będą jego eleganckim i estetycznym dopełnieniem.

Wybór drzwi aluminiowych zewnętrznych – parametry techniczne

Na rynku jest wielu dostawców drzwi aluminiowych zewnętrznych. W ich ofercie można wybierać spośród dziesiątek, a nawet setek modeli. Podczas wyboru dostawcy, należy prześwietlić jej historię i renomę. Kapica jest liderem w branży produkcji okien i drzwi. Wyroby tej marki cieszą się dużym zainteresowaniem i dobrą opinią. 95-letnie doświadczenie i wykwalifikowani specjaliści to atrybuty firmy, dzięki którym oferuje ona stolarkę najwyższej jakości.

Efektywność termiczna

Podczas wyboru drzwi aluminiowych koniecznie należy zwrócić uwagę na parametry techniczne. Wysoka efektywność termiczna wyrobów to gwarancja minimalizowania strat ciepła i zwiększenia efektywności energetycznej budynku. To nie tylko pozwala na oszczędność energii, ale także na obniżenie kosztów związanych z ogrzewaniem lub chłodzeniem pomieszczeń.

Drzwi aluminiowe zewnętrzne ciepłe od firmy Kapica to artykuły charakteryzujące się ponadprzeciętnymi parametrami izolacyjnymi. Zapewniają komfort cieplny wnętrza domu. Niska wartość przenikania ciepła (UD) sprawia, że mimo minusowych temperatur na zewnątrz, wewnętrzna powierzchnia drzwi jest ciepła. W modelach drzwi Schüco zastosowano 3-komorowy system izolacji termicznej. Dzięki temu stolarka jest pod tym kątem jeszcze bardziej wydajna.

Bezpieczeństwo drzwi aluminiowych zewnętrznych

Drzwi aluminiowe zewnętrzne pełnią wiele funkcji. Jednym z ich zadań jest zapewnienie wysokiego poziomu bezpieczeństwa. Solidna konstrukcja i specjalistyczne systemy blokady skutecznie chronią przed włamaniem. W związku z tym właściciele domów i firm zyskują spokój i skuteczną ochronę przed włamywaczami.

W ofercie Kapica można wybrać drzwi w 3 różnych klasach bezpieczeństwa (WK1–WK3). Dzięki temu każdy może dobrać stolarkę odpowiednio do swoich potrzeb. Produkty wyposażane są w zamki z systemem Schüco jedno, trzy- i pięciopunktowym. Bezpieczne wkładki cylindryczne dodatkowo udaremniają niemal każdą próbę wtargnięcia do domu lub firmy przez osoby niepożądane.

Kolor i styl – jaki design drzwi aluminiowych zewnętrznych wybrać?

Katalog Kapica jest pełen drzwi aluminiowych zewnętrznych w różnych kolorach i stylach. Stolarka jest wykonywana na wymiar, indywidualnie pod projekt klienta. Można wybierać spośród rozmaitych modeli drzwi aluminiowych przeszklonych oraz pełnych.

Dostępne są produkty w klasycznych kolorach oraz bardziej odważnych. Zwolennikom tradycyjnych rozwiązań polecane są drzwi aluminiowe zewnętrzne czarne lub szare. Osoby szukające nietuzinkowych rozwiązań mogą być zainteresowane stolarką z powierzchnią o różnych odcieniach czerwonego, zielonego, żółtego czy niebieskiego. Nasza paleta barw jest naprawdę szeroka.

Drzwi pełne dostępne są z różnymi frezowanymi wzorami oraz pochwytami mniejszymi lub na wysokość całego skrzydła. Oferowane są rozety okrągłe oraz kwadratowe. Drzwi aluminiowe zewnętrzne przeszklone to rozwiązanie, które staje się nietuzinkową wizytówką domu i robi na gościach ogromne wrażenie. Można wybierać spośród wariantów z małymi przeszkleniami o różnych kształtach i motywach. Ciekawym dodatkiem do szyby są aplikacje ze stali szlachetnej.

Na uwagę zasługują również drzwi aluminiowe zewnętrzne z dużym przeszkleniem matowym lub klasycznym. Tego typu projekty umożliwiają wpuszczenie do wnętrza światła dziennego, czyniąc wewnętrzną przestrzeń wejściową jaśniejszą i optycznie większą. Sprawdz się szczególnie dobrze w przypadku domów i obiektów z ciemnymi, wąskimi i małymi przedpokojami i korytarzami.

Podczas wyboru drzwi aluminiowych zewnętrznych istnieje wiele czynników, które warto wziąć pod uwagę. Kierując się powyższymi wskazówkami konsumenci indywidualni i właściciele firm mogą świadomie wybrać najwyższej jakości stolarkę. Należy zweryfikować, takie informacje jak wytrzymałość drzwi, opinie o produktach firmy, odporność na warunki atmosferyczne, wartość współczynnika przenikania ciepła (UD) czy klasę bezpieczeństwa.

Dodaj komentarz
Dodaj komentarz Ukryj formularz
Z jakiego materiału najczesciej buduje się domy?
Odpowiedź na powyższe pytanie: