Dzisiaj jest: 13.6.2024, imieniny: Antoniego, Gracji, Lucjana

Monitoring poziomu cieczy w zbiornikach na szambo

Dodano: 6 miesięcy temu Czytane: 834
Ilość głosów: 49

Monitoring zbiornika na szambo a dokładnie monitoring poziomu szamba w zbiorniku to bardzo ważna rzecz, wiedzą o tym właściciele domków którzy nie mają takiego czujnika i nie raz zdarzyło się ups..

Monitoring poziomu cieczy w zbiornikach na szambo
Budując dom w miejscowości gdzie nie ma możliwości podłączenia budynku do gminnej sieci kanalizacyjnej,  właściciel gospodarstwa domowego powinien być podłączony do bezodpływowego zbiornika na ścieki. Jak monitorować jego stopień zapełnienia? W tym artykule damy na to odpowiedź.
Przewodowy czujnik napełnienia szamba ABC Alert Sensor to niewielkie urządzenie które monitoruje aż dwa różne poziomy cieczy w zbiorniku. Poziom, 80% zapełnienia i 95% zapełnienia.

Jak poprawnie zainstalować czujnik napełnienia szamba?

Cała instalacja jest banalnie prosta polega na rozłożeniu przewodu od zbiornika do budynku. W przypadku zbiorników betonowych czy też plastikowych koniec przewodu z dwupoziomową sondą wieszamy na odpowiedniej wysokości w zbiorniku pod włazem.  Najczęściej dolna sonda powinna znajdować się 30cm pod stropem zbiornika.

Gdzie zamontować czujnik napełnienia szamba?

Czujnik powinien znajdować się w pomieszczeniu w którym bywamy co najmniej 2-3 razy w tygodniu, jest to kotłownia, garaż. Zaletą czujnika ABC Alert Sensor jest to że nie wymaga on podłączenia do sieci elektrycznej zatem możemy go zamontować w każdym innym miejscu gdzie tylko czujnik będzie widoczny lub słyszalny.
Czujnik napełnienia szamba
Czujnik w przodku wykrycia cieczy na pierwszych dwóch elektrodach sondy uruchomi drugą diodę o kolorze żółtym. Dioda mruga i z czujnika wydobywa się co pewien czas dźwięk alarmu. W przypadku kiedy poziom cieczy w zbiorniku wzrośnie i dojdzie do 3 elektrody sony, dioda żółta gaśnie natomiast zacznie migotać dioda czerwona. To znak że zbiornik jest już prawdopodobnie pełny w 100% i konieczne jest wezwanie profesjonalnej firmy asenizacyjnej.

Jak podłączyć czujnik do sondy

Tutaj nawet dziecko sobie poradzi, podłączenie sondy do odbiornika polega na wetknięciu końcówki Jack do odpowiedniego gniazda w urządzeniu. Czujnik posiada dwa gniazda, jedno opcjonalne zasilanie: możemy podłączyć każdy jeden zasilacz lub ładowarkę telefoniczną oraz przycisk reset. Urządzenie zasilane jest za pomocą 
Przewodowy czujnik poziomu szamba
Posiadanie czujnika napełnienia szamba da nam duży komfort, w każdej chwili zaglądając do urządzenia wiem że możemy spać spokojnie a szambo nie zaskoczy nas nagle w sobotę wieczorem czy to w niedziele.

Jak zasilany jest czujnik napełnienia szamba?

Czujnik ABC Sensor Alert zasilany jest za pomocą dwóch baterii 2xAA tzw. grubsze paluszki. Czujnik może być również zasilany za pomocą zasilacza lub ładowarki od telefonu. Urządzenie jeśli zamontowane jest w budynku może poprawnie pracować nawet przez dwa lata.
Dodaj komentarz
Dodaj komentarz Ukryj formularz
Jak nazywa się ten portal
Odpowiedź na powyższe pytanie: