Dzisiaj jest: 21.10.2019, imieniny: Celiny, Hilarego, Janusza

Jakie schody wykorzystać w nowoczesnym budownictwie mieszkaniowym?

Dodano: rok temu Czytane: 4213 Autor:
Ilość głosów: 17

Minimalizm i industrializm - to dwa trendy, które znakomicie przyjmują się w przypadku nowoczesnych aranżacji budynków mieszkalnych.

Jakie schody wykorzystać w nowoczesnym budownictwie mieszkaniowym?
W dużych apartamentach czy domach jednorodzinnych trendy zaczerpnięte ze stylu industrialnego nadają wnętrzom szczególnego charakteru. Jakie schody na drugi poziom domu czy mieszkania zastosować, aby dobrze wpisywały się w taką stylistykę?
Konstrukcje z metalu i szkła
Wyposażając nowoczesny dom lub loft w schody, warto postawić na konstrukcję wykonaną w całości z metalu lub z dodatkiem szkła. Połączone pomysłową balustradą z metalowej siatki stworzą niepowtarzalny element industrialnego wnętrza, który będzie zadziwiał i zachwycał wszystkich naszych gości, a i cieszył oko samych domowników.
Miłośnicy stylu modernistycznego bez wątpienia zachwycą się prostą, stalową konstrukcją schodów z przestrzennym szkłem, które może być wykorzystane do stworzenia nowoczesnych stopni i balustrad. Nietuzinkowe schody ze stali w Warszawie w ultra modernistycznym lofcie będą przyciągały uwagę, ale i po prostu staną się funkcjonalnym elementem mieszkania.
Szklane stopnie i balustrady najlepiej będą pasować do apartamentów w wielkomiejskim stylu oraz do domów o geometrycznych kształtach i wysokich kondygnacjach. W takich przestrzeniach najlepiej ustawić minimum mebli i detali, aby zadać im maksimum szyku i ekstrawagancji.
Skandynawski styl
Wnętrza w stylu norweskim czy ogólnie - skandynawskim, cechuje prostota i połączenie koloru białego z szarością. Dlatego schody metalowe z mlecznobiałym szkłem będą idealnie do niego pasować. Można wyłożyć ich stopnie białym chodnikiem - funkcjonalnym i łatwym w czyszczeniu, nadającym przytulnego charakteru schodom z metalu.
Schody o nietypowych stopniach
Standardowe, obite drewnem lub wyłożone chodnikiem schody są dobre do klasycznych wnętrz. Jeśli jednak projektujemy wnętrze industrialne, być może dobrym pomysłem będą schody o nietypowych stopniach. Te można wykonać z metalowej kratki, która żywo przypomina tę, jaka wykorzystywana jest w tym samym celu w obiektach przemysłowych. Takie schody będą mogły stanąć w centralnym punkcie holu lub salonu. Wystarczy dodać do nich surową, metalową barierkę, aby wykończyć ten element aranżacji wnętrza. Metalowa kratownica w roli stopni schodów ma też i tę zaletę, że nie ogranicza zanadto ani światła, ani przestrzeni, dlatego wnętrze jest dobrze doświetlone.
Schody metalowe, z metalowymi stopniami i szklanymi elementami, są surowe w odbiorze. Aby sprawić, że zyskają one bardziej domowy wymiar, warto złamać ich iście fabryczny charakter i we wnętrzu, w którym się znajdują, zastosować ciepłą, jasną kolorystykę - jasne ściany, jasnomleczne meble, dodatki tekstylne i barwy na ścianach, np. w postaci grafik czy obrazów. 
 
Źródło: Stalmar
Dodaj komentarz
Dodaj komentarz Ukryj formularz
Z jakiego materiału najczesciej buduje się domy?
Odpowiedź na powyższe pytanie: