Dzisiaj jest: 21.10.2019, imieniny: Celiny, Hilarego, Janusza

Gotowy kanał w istniejącym garażu

Dodano: rok temu Czytane: 1859 Autor:
Ilość głosów: 28

Czy jest możliwość zamontowania gotowego kanału w istniejącym garażu? Bardzo często otrzymujemy pytania od Was czy istnieje możliwość zamontowania gotowego kanału w istniejącym już garażu.

Gotowy kanał w istniejącym garażu

Otóż teoretycznie istnieje taka możliwość, należy jednak pamiętać że bezpieczna wysokość bramy garażowej to minimum 420 cm, mało który garaż w istniejącym garażu przydomowym posiada tak wysoką bramę garażową, niektórzy wykonawcy nacinają fundament i wykopują przed garażem jamę o szerokości 150 cm i długości 200-300 cm po to aby stworzyć prześwit o wysokości wspomnianych 420 cm, kolejni nadcinają nadproże, oba te sposoby poważnie  ingerują w konstrukcję samego budynku dlatego mało kto się decyduje na taki krok.


Dlaczego aż 420 cm?

Z prostego obliczenia, jeśli sam kanał z uchwytami montażowymi ma 175 cm wysokość, natomiast minimalna długość łańcuchów to 120 cm mamy już wysokość około 305 cm. Dodatkowo musimy doliczyć wysokość samego dźwigu i haka, najczęściej to około 100 cm. W obecnej chwili suma wszystkich elementów to 405 cm - pamiętajmy dodatkowo o co najmniej 20 cm polu operacyjnym aby zarówno fundament jak i nadproże nie zostały uszkodzone. Oczywiście o ryzyku uszkodzenia samego dźwigu w tym artykule nie piszemy.
 

Czy są inne sposoby?

Niektórzy producenci kanałów samochodowych takich jak firma ABC Szamba betonowe - wykonują kanały samochodowe na specjalne życzenie z uchwytami montażowymi w dnie co pozwala zyskać około 150 cm, teoretycznie są w stanie zamontować kanał samochodowy w garażach / halach z bramą garażową o wysokości  270-300 cm.
 

Co jeśli wszystko zawiedzie?

Mamy informacje o producentów że niektórzy Klienci montują kanały na własną rękę bez użycia dźwigu HDS, firma dostarczająca kanał zestawia prefabrykat przed bramą na rolkach najczęściej drewniane stemple i wtaczają kanał do środka następnie opuszczają kanały łańcuszek po łańcuszku za pomocą bloczków / wyciągarek do silników.
 

Ile waży kanał samochodowy?

Jest wiele pytań na które z pewnością odpowie sponsor tego artykułu firma ABC Szamba betonowe - producent kanałów samochodowych, piwnic i zbiorników na szamba: Telefon: 511 938 959

Źródło: ABC Szamba betonowe
Dodaj komentarz
Dodaj komentarz Ukryj formularz
Co prawdziwy mężczyzna powinien wybudować?
Odpowiedź na powyższe pytanie: