Dzisiaj jest: 4.7.2020, imieniny: Aureli, Malwiny, Zygfryda

Nowe trendy w budownictwie w 2019

Dodano: rok temu Czytane: 2755 Autor:
Redakcja poleca!
Ilość głosów: 25

Rozwój inteligentnych technologii, więcej naturalnego światła, energooszczędność i minimalizm – tak będą wyglądać nowoczesne domy. Co jeszcze będzie modne? Przedstawiamy nowe trendy w 2019 roku.

Nowe trendy w budownictwie w 2019
Więcej światła
Jednym z przeważających trendów w nowym budownictwie są duże przeszklenia. Przeszklone drzwi i okna zapewniają doświetlenie wszystkich części domu. Dzięki wielkogabarytowym oknom i dużym drzwiom tarasowym dom prezentuje się wyjątkowo efektywnie, a do tzw. strefy dziennej wpada naturalne światło. Dzięki temu minimalizuje się konieczność korzystania ze sztucznych źródeł światła. 

Energooszczędność
Nowoczesne domy to domy przyjazne dla naturalnego środowiska. W nowym budownictwie dużą wagę będzie się przykładać do tego, by zużycie energii było jak najmniejsze, a domy były pasywne. W parze z energooszczędnością idzie minimalizm. Zwarta i symetryczna bryła oraz inteligentne systemy izolacji, to rozwiązanie, które pozwala zminimalizować straty ciepła. Bezpieczne i ekologiczne domy są tanie w budowie i niedrogie w eksploatacji, co sprawia, że takie projekty cieszą się coraz większą popularnością.

Domy – stodoły
Jednym z najpopularniejszych rodzajów nowych domów jednorodzinnych w Polsce jest dom z poddaszem użytkowym. Budynki te, nazywane potocznie „domami stodołami” charakteryzuje przejrzysty układ pomieszczeń oraz duże przeszklenia rozlokowane na południowej stronie. Strefa dzienna w nowoczesnych domach jest rozlokowana zazwyczaj na parterze, natomiast sypialnie umieszczane są na poddaszu, by zapewnić domownikom ciszę i spokój. Rozwiązanie to pozwala zagospodarować dobrze przestrzeń na piętrach.

Kanał samochodowy w garażu
Jednym z nowszych trendów jest budowanie kanału samochodowego w garażu i wykorzystywanie go do celów innych niż majsterkowanie. Kanał może posłużyć jako schowek na meble ogrodowe, opony, narzędzia ogrodnicze, a nawet domowe przetwory! Modne jest także dodatkowe pomieszczenie w garażu, służące jako piwniczka na warzywa lub przechowalnia win.

Minimalizm
Minimalizm i inspiracje stylami skandynawskimi wkradły się na dobre do nowego budownictwa. Domy minimalistyczne są tanie zarówno w budowie, jak i w późniejszym użytkowaniu. Nowoczesne domy to budynki zaprojektowane na bazie prostych, zwartych brył, wyposażone w przestronne tarasy. Są eleganckie i proste, posiadają duże przeszklenia, płaski dach i niebanalne elewacje.
Pozornie chłodne domy wyglądają niezwykle efektownie i elegancko. Prosta bryłowa budowa domu wpływa na to, że domy te są łatwiejsze w budowie, można je także optymalnie zaplanować na działce.

Inteligentne technologie
Rozwój tzw. Internet of Things to jeden z najczęściej powtarzających się trendów w branży budowlanej. Dzięki inteligentnym technologiom możliwe jest otwieranie oraz zamykanie okien i drzwi z poziomu telefonu komórkowego, poprzez aplikację. W podobny sposób można zarządzać ogrzewaniem oraz oświetleniem. Do inteligentnych rozwiązań nowego budownictwa należą także zabezpieczenia biometryczne, takie jak czytniki linii papilarnych. 
Coraz częściej kupowane są inteligentne sprzęty domowe – pralki, piekarniki oraz lodówki, wyposażone w ekologiczne programy, mające na celu oszczędzenie energii. Inteligentne rozwiązania i nowoczesne instalacje to także systemy ogrzewania oparte na odnawialnych źródłach energii. Takim rozwiązaniem są na przykład cieplne kolektory słoneczne oraz pompy ciepła, które mogą odzyskiwać ciepło z powietrza zużytego.

Inteligentne biura
Trendy w budowaniu nowych domów jednorodzinnych częściowo pokrywają się z budownictwem biur i powierzchni coworkingowych. W nowym budownictwie biznesowym odchodzi się od biur typu open space. Modne są duże przeszklenia oraz inteligentne rozwiązania. W wielu budynkach korporacyjnych wykorzystywana jest technologia biometrycznej kontroli dostępu, a także innowacyjne klawiatury numeryczne i czytniki RFID. Nowoczesne biura stawiają także na strefy relaksu, np. ogrody na dachu, trend ten nawiązuje do powrotu do natury oraz sprzyja koncentracji i lepszemu samopoczuciu pracowników.

Piwniczki lub ziemianki w ogrodzie
Piwniczki lub ziemiankiPiwniczki częściej nazywane te w całości wkopane w ziemię np. pod altanami chociażby w garażu, ewentualnie ziemianki na wino i warzywa te które bardzo często są wkopywane do połowy w ziemię następnie reszta jest opsypywana ziemią, przeważnie wykonawcy decydują się takie zakopywać w istniejących już skarpach - bardzo popularne na terenach górzystych.
 
Źródło: Budoloper.pl
Dodaj komentarz
Dodaj komentarz Ukryj formularz
Jak nazywa się ten portal
Odpowiedź na powyższe pytanie: