Dzisiaj jest: 12.5.2021, imieniny: Dominika, Imeldy, Pankracego

Konwekcyjne, na podczerwień, a może łącząc obydwa Porównujemy technologie grzewcze

Dodano: 2 lata temu Czytane: 6675 Autor:
Ilość głosów: 12

Konwekcja czy promieniowanie? Grzejniki elektryczne mogą wykorzystywać obydwa zjawiska, ale jak w każdym przypadku A może lepiej postawić na nowoczesne połączenie, czyli grzejniki hybrydowe?

Konwekcyjne, na podczerwień, a może łącząc obydwa Porównujemy technologie grzewcze

Tanie ogrzewanie – konwektory

            W przypadku konwektorów można liczyć na najniższe koszty ogrzewania. Ciepło powstaje dzięki elementowi grzewczemu, przez który przechodzi powietrze. Następnie dochodzi do jego cyrkulacji,  a zatem ogrzewania całego pomieszczenia. Jeśli wybieramy standardowy grzejnik konwekcyjny, trzeba się liczyć z jego nieustannym nagrzewaniem. Dzieje się tak do momentu uzyskania temperatury, jaka została ustawiona na termostacie. Zalety? Najniższe koszty, poza tym prosta obsługa.

            Niestety trzeba wspomnieć o wadach. Cyrkulacja powoduje, że w pomieszczeniu unosi się nie tylko ciepłe powietrze, ale również kurz, bakterie, roztocza. Wszystko to, co zwiększa częstotliwość sprzątania ze względu na osadzanie się kurzu, jak i powoduje problemy u alergików oraz astmatyków. Do tego ciepło nie rozkłada się równomiernie, stąd często korzystamy z dodatkowych urządzeń grzewczych. Koszty zaczynają rosnąć, a zaleta sposobu ogrzewania uznawanego za najtańszy, przestaje wystarczać. Inaczej się dzieje w przypadku grzejników elektrycznych, które wykorzystują zjawisko konwekcji.

            Grzejniki elektryczne konwekcyjne, jak te z oferty sklepu https://Econovli.pl, są o wiele bardziej wydajne. Ciepło dostarczane jest do pomieszczeń niezwykle szybko, a to za sprawą aluminiowych elementów grzewczych. Zużywają one mniej energii ze względu na specjalną konstrukcję wspomnianych elementów grzewczych, ponadto kontrolują temperaturę elementu konwekcyjnego. Jest ciepło i ekonomicznie!

Grzejniki na podczerwień

            Wykorzystanie zjawiska podczerwieni ma niemałą liczbę zwolenników. Jest to ogrzewanie naturalne, bezpieczne dla użytkowników. Przyjazne dla środowiska i dla budynków. Nie dochodzi do ogrzewania powietrza, nie jest ono również wprawiane w ruch. Tym samym nie ma ryzyka unoszenia się kurzu, bakterii i alergenów. Na czym to polega?

            Promieniowanie jest pochłaniane przez ludzi, a także wszystkie elementy wyposażenia, ponadto przez ściany. Następnie zostaje przekształcone w ciepło i w ten sposób oddane. Konstrukcje pozostają suche, są mnie narażone na pleśń i powstawanie grzybów. Ciepło jest za to równomierne w całych pomieszczeniach, w przeciwieństwie do tego, które zapewniają klasyczne grzejniki konwekcyjne, powodujące różnicę między podłogą a sufitem, na poziomie nawet 10 stopni C.

            Z minusów wymienia się ich wyższą cenę oraz konieczność zainstalowania innego systemu grzewczego, by uzyskać ciepłą wodę użytkową.

Nowoczesna hybryda – grzejniki z technologią promiennikowo-konwekcyjną

            Innowacyjność takich grzejników polega na połączeniu dwóch systemów grzewczych, które pracują razem, ale w jednym urządzeniu. Co oferują? Równą i ciągłą emisję ciepła. Domownicy nie zmagają się z przeciągami czy też odczuwalną cyrkulacją powietrza.

            Wbudowany termostat ma za zadanie nagrzewać się do zadanej temperatury. Gdy ta zostanie osiągnięta, dochodzi do odłączenia elementu grzewczego konwekcyjnego. Temperatura w pomieszczeniach jest utrzymywana dzięki podczerwieni, ale dzieje się to bardzo niewielkim kosztem poboru energii.

            Konwekcja, podczerwień, a może hybryda? Od Ciebie zależy, który grzejnik elektryczny wybierzesz. Przeanalizuj własne potrzeby i dostosuj produkt do wymagań oraz oczekiwań domowników.

Źródło: Reklama
Dodaj komentarz
Dodaj komentarz Ukryj formularz
Z jakiego materiału najczesciej buduje się domy?
Odpowiedź na powyższe pytanie: