Dzisiaj jest: 13.7.2020, imieniny: Danieli, Irwina, Małgorzaty

Kredyt hipoteczny w ING - plusy i minusy

Dodano: rok temu Czytane: 494 Autor:
Ilość głosów: 3

Znalezienie odpowiedniej nieruchomości, która ma być Twoim wymarzonym gniazdkiem, sprawia problemy: jeżeli udało Ci się już odnaleźć idealne lokum, możesz spokojnie zająć się tematem kredytowaniem.

Kredyt hipoteczny w ING - plusy i minusy
Znalezienie odpowiedniej nieruchomości, która ma być Twoim wymarzonym gniazdkiem, często sprawia problemy: jednak, jeżeli udało Ci się już odnaleźć idealne lokum, możesz spokojnie zająć się tematem kredytowania. Na polskim rynku możemy zauważyć coraz więcej banków, które wprowadzają do swojej oferty nowe rozwiązania kredytowe. Jednym z banków, który cieszy się największym zaufaniem wśród klientów i niegasnącą popularnością, jest ING Bank Śląski S.A. Co sprawia, że z oferty kredytów hipotecznych tego banku korzysta tak wielu Polaków? Wzięliśmy ten temat pod lupę i zdecydowaliśmy się go przedstawić w poniższym artykule.
 
Artykuł powstał przy współpracy z Michałem Dawidowiczem - doradcą kredytowym analizującym jako niezależny ekspert dostępne na rynku oferty kredytów hipotecznych.
 
Kredyt hipoteczny w ING - procedury
 
Oczywiście, samo procesowanie i wnioskowanie o kredyt hipoteczny uzależnione jest od preferencji i możliwości wnioskodawcy, który musi spełnić szereg kryteriów, by ubiegać się o kredyt z sukcesem. Duże znaczenie ma rodzaj umowy i czas zatrudnienia wnioskodawcy. W przypadku umowy o pracę na czas nieokreślony, wystarczą zaledwie trzy miesiące przepracowane u jednego pracodawcy, by zwiększyć swoje szanse na przychylne rozpatrzenie wniosku o kredyt (trzeba także przedłożyć dokumenty dotyczące minimum sześciu miesięcy stażu pracy oraz roku następującego). Jak ING liczy wysokość dochodu? Równanie jest proste: to bowiem średnia z wpływów z ostatnich trzech miesięcy (dowiedz się więcej). Rzecz jasna, nie jest to jedyne kryterium, które wpływa na kształt i wysokość kredytu, a przede wszystkim na decyzję o jego przyznanie lub brak.
 
Czy kredyt w ING można wziąć, będąc zatrudnionym na umowę zlecenie lub umowę o dzieło? Niestety, takie opcje graniczą z możliwością, co sprawia, że potencjalni wnioskodawcy powinni wybrać ofertę innych banków, które mogą, ale nie muszą, oferować takiej możliwości. Z pomocą w wyborze najlepszej opcji dla tego typu sytuacji może przyjść doradca kredytowy, który zaproponuje możliwe rozwiązania.
 
Prowadzisz działalność? W ING jest to podstawa do udzielenia kredytu, jednak tylko wtedy, jeżeli robisz to co najmniej od 12 miesięcy, a idealnie od co najmniej dwóch lat. To jednak wyłącznie reguła, od której także są wyjątki. Bank bierze bowiem pod uwagę wiele innych aspektów. O jakich mowa? Jednym z nich jest wiek kredytobiorcy. W ING o kredyt hipoteczny można ubiegać się maksymalnie w wieku 60 (dla kobiety) i 65 (dla mężczyzny) lat, co stanowi jedne z najniższych widełek wiekowych na rynku i skutecznie mogą pokrzyżować szyki seniorom, którzy chcieliby związać się z ING kredytem hipotecznym.
 
Kredyt hipoteczny w ING - wkład własny
 
Jeżeli interesuje Cię kredyt hipoteczny w ING, musisz wziąć pod uwagę fakt, że bank poprosi Cię o wpłatę minimum 20% wkładu własnego, co jest jednym z wyższych wyników na rynku. W jego skład może wejść jednak działka, co może uczynić proces prostszym i, przede wszystkim, możliwym do zrealizowania. Jeżeli tak duży wkład własny nieco Cię odstrasza lub nie możesz sobie na niego pozwolić, to kolejny powód, dla którego warto skontaktować się z doradcą finansowym i zapytać go o dostępne możliwości kredytowania, dopasowane do Twoich preferencji i możliwości.
 
Co jeszcze warto wiedzieć o spłacie kredytu w ING?
 
Sam bank w znaczący sposób ułatwia pewne kwestie klientom, którzy zdecydowali się na zaciągnięcie zobowiązania pod banderą ING. Jedną z największych zalet ING jest możliwość wcześniejszej, bezpłatnej spłaty takiego zobowiązania, i to w pełnej wysokości. Bank nie narzuci żadnych dodatkowych opłat oprócz kosztu aneksu do umowy kredytowej w wysokości 200zł. To zaledwie kropla w morzu wydatków, które czekałyby nas przy spłacaniu kredytu w pełnej okazałości.  
 
ING zdecydowanie przypadnie do gustu tym klientom, którzy cenią sobie dostępność i mobilność. Dzięki rozbudowanej i solidnej bankowości elektronicznej, w łatwy sposób można mieć dostęp do swojego konta i kontrolować sumy kredytu, a także komfortowo spłacać zobowiązania.
 
Kredyt hipoteczny w ING - czy warto?
 
Popularność kredytów hipotecznych zaciąganych w ING Banku Śląskim nie dziwi. Proste warunki kredytowania i elastyczność spłaty, szczególnie przy braku dodatkowych opłat, kusi wielu potencjalnych kredytobiorców, którzy rozważają różne źródła finansowania. Dużą rolę spełnia także znajomość banku i jego renoma, łatwiej bowiem podjąć decyzję o zaciągnięciu kredytu hipotecznego w sprawdzonym banku niż w instytucji finansowej, która nie do końca budzi nasze zaufanie.
 
Nieco utrudniona może być akceptacja naszego wniosku kredytowego, jeżeli nie spełniamy kryteriów. Zanim przystąpimy do wypełniania wniosku, warto zweryfikować, czy zostanie on w ogóle wzięty pod uwagę. Jeżeli nie spełniasz wymagań dotyczących wieku, w którym można zakwalifikować się do kredytu, nie masz wymaganego wkładu własnego w wysokości 20% (ani działki budowlanej, którą niejako można zniwelować nieco ten koszt) lub nie jesteś zatrudniony na umowę o pracę, bądź nie jesteś przedsiębiorcą, osiągnięcie kredytu w ING może nie być możliwe. W tej sytuacji, po raz kolejny zachęcamy do znalezienia sprawdzonego i doświadczonego doradcy kredytowego, który pomoże znaleźć odpowiednie rozwiązanie.
Źródło: Orion Media
Dodaj komentarz
Dodaj komentarz Ukryj formularz
Jak nazywa się ten portal
Odpowiedź na powyższe pytanie: