Dzisiaj jest: 13.7.2020, imieniny: Danieli, Irwina, Małgorzaty

Kamień dekoracyjny w salonie - 5 pomysłów na zastosowanie

Dodano: rok temu Czytane: 2243 Autor:
Ilość głosów: 3

Kamień dekoracyjny to jeden z najpopularniejszych materiałów służących do wykończenia ścian i podłóg zarówno we wnętrzach, jak i za zewnątrz.

Kamień dekoracyjny w salonie - 5 pomysłów na zastosowanie
Jest to materiał wytrzymały i odporny na działanie szkodliwych czynników atmosferycznych. Kamień dekoracyjny wykonywany jest głównie z masy gipsowo-betonowej, dzięki czemu proces kładzenia płytek jest prosty, szybki i przyjemny, a sam materiał wykończeniowy jest bardzo lekki. Poznaj 5 pomysłów na zastosowanie kamienia dekoracyjnego w salonie!
Zastosowanie kamienia dekoracyjnego
Ze względu na swoją wytrzymałość, a także doskonały wygląd, kamień dekoracyjny może zostać położony zarówno na ściany we wnętrzu budynku, jak i na zewnątrz. Nie ma co do tego żadnych przeciwwskazań, gdyż materiał ten cechuje się doskonałymi parametrami technicznymi. Co ciekawe, kamienie dekoracyjne dostępne są w różnych wariantach kolorystycznych. Przykładowo kamień dekoracyjny dostępny w salonie Hoff wyróżnia się na tle konkurencji nie tylko doskonałą jakością, ale także ciekawą gamą kolorystyczną, którą dopasować można do własnych potrzeb oraz aranżacji pomieszczeń. 
Zalety kamienia dekoracyjnego
Pierwszym atutem kamienia dekoracyjnego bez wątpienia jest trwałość. Kamień ten jest odporny na działanie szkodliwych czynników, takich jak śnieg, mróz, czy uszkodzenia mechaniczne. Proces czyszczenia kamienia dekoracyjnego również należy do czynności prostych. Wystarczy kamień przetrzeć ściereczką z wodą lub detergentem do czyszczenia takich powierzchni, lub też można go po prostu odkurzyć specjalną końcówką z krótkim włosiem dołączoną do odkurzacza. Dzięki takiemu rozwiązaniu nasze pomieszczenie przed wiele lat będzie prezentowało się niezwykle modnie i schludnie, gdyż kamień dekoracyjny nie brudzi się w tak dużym stopniu, jak na przykład farba. Oczywiście jedną z zalet jest także stosunkowo duża dostępność, a także bogata gama kolorystyczna, która zaspokoi wymagania nawet najbardziej wymagających klientów. 
5 pomysłów na zastosowanie kamienia dekoracyjnego w salonie
Ściana telewizyjna
Jednym z najpopularniejszych zastosowań kamienia dekoracyjnego w salonie jest umieszczenie go na ścianie telewizyjnej. Ściana ta bez wątpienia wyróżnia się na tle pozostałych powierzchni, co sprawia, że kamień prezentuje się na niej dostojnie i podkreśla charakter wnętrza. W wielu przypadkach umieszczenie kamienia na każdej ścianie mogłoby sprawiać przytłaczający efekt. Umieszczenie go wyłącznie na jednej ścianie pozwala na zniwelowanie szkodliwych efektów, a także na podkreślenie miejsca umieszczenia telewizora. 
Kamienne narożniki
W wielu przypadkach właściciele domów i mieszkań decydują się także na umieszczenie kamienia dekoracyjnego w narożnikach ścian salonu. W tej sytuacji kamień znajduje się po bokach, natomiast w środku umieszczona jest jednolita farba i tapeta, aby całość komponowała się spójnie. To bardzo ciekawe rozwiązanie, które nie doprowadza do przytłoczenia efektu. 
Kamień na kominku
Nierzadko we wnętrzach domów jednorodzinnych znajdują się kominki. Dzięki nim zimowe wieczory stają się przyjemne i przytulne. Niestety ściany, przez które odprowadzane są odejścia komina może szybko pękać pod wpływem temperatury. To sprawia, że wiele osób decyduje się na umieszczenie kamienia dekoracyjnego właśnie w tym miejscu. Oczywiście kamieniem dekoracyjnym w wielu przypadkach można także wyłożyć boki kominka lub jego fragment. 
Kamień dekoracyjny na stropach
Osoby zamieszkujące poddasze z pewnością zmagają się z problemem stropów, czyli pionowych kolumn, których nie można przestawić. Kamień dekoracyjny na nich będzie prezentował się pięknie.
Kamień dekoracyjny za kanapą
Oczywiście dobrym miejscem zastosowania kamienia dekoracyjnego jest także ściana za kanapą. Warto wybrać jego neutralny kolor, aby pasował do kanapy w przypadku zmiany jej obicia. 
 
Źródło: Reklama
Dodaj komentarz
Dodaj komentarz Ukryj formularz
Jak nazywa się ten portal
Odpowiedź na powyższe pytanie: