Dzisiaj jest: 9.7.2020, imieniny: Hieronima, Palomy, Weroniki

Ocieplane buty robocze

Dodano: 7 miesięcy temu Czytane: 401 Autor:
Ilość głosów:

Poznaj cechy, jakie powinno posiadać ocieplane obuwie robocze. Na co zwrócić uwagę przy wyborze?

Ocieplane buty robocze

Praca w zimowych warunkach wymaga odpowiedniego przygotowania. Nawet jeśli całej zmiany nie spędzasz na zewnątrz, to musisz znaleźć ocieplane obuwie robocze, które ułatwi wykonywanie codziennych obowiązków. Nasze propozycje kierujemy między innymi do służb mundurowych, osób pracujących na budowach, leśników, pracowników służb miejskich, a także osób, które w warunkach obniżonej temperatury pracują niezależnie, od pory roku, czyli chociażby pracowników  chłodni. W dzisiejszym poradniku podpowiemy czym powinno charakteryzować się obuwie robocze ocieplane oraz na co zwrócić uwagę przy jego wyborze.

Zwrócić uwagę na materiał, z którego została wykonana cholewka

Na samym początku przy wyborze obuwia roboczego trzeba zweryfikować z jakiego tworzywa zostały wykonane. Możliwości jest całkiem sporo, gdyż do dyspozycji masz gumowce, a także trzewiki ocieplane. Zatem jeśli chodzi o gumę, to największą wytrzymałością na ujemną temperaturę odznacza się tworzywo eva. Choć gumowce zwykle nie posiadają perforacji, to jednak i te buty należy odpowiednio ocieplić, jeśli praca wykonywana jest przy ujemnej temperaturze. Producenci proponują zakup do obuwia wkładów z filcu. Trzewiki mogą być z kolei wykonane ze skóry licowej bądź nubukowej. W tym przypadku dużą zaletą jest nieprzemakalność materiału, a jednocześnie jego oddychająca struktura, dzięki której stopy nie pocą się oraz nie są zawilgocone. Dobrą propozycją mogą być również buty, których cholewki zostały wykonane z odpornego na wiatr, a także zawilgocenie materiału sztucznego. Trzewiki mogą być wewnątrz wyściełane kożuszkiem, który doskonale grzeje i utrzymuje temperaturę stóp na stałym poziomie.       

Sprawdź jaką obuwie ma podeszwę

W zimie poza ciepłem obuwie musi odznaczać się antypoślizgową podeszwą. Tak jest również w przypadku roboczego. Zatem najlepszej jakości podeszwy gumowe i kauczukowe doskonale się sprawdzą. Trzeba zwrócić uwagę na grubość podeszwy, a także jej profil. Istotne znaczenie ma również wzmocnienie w cholewce w części piętowej. Ponadto między wkładką wewnętrzną, a podeszwą może znajdować się element antyprzebiciowy wykonany z metalu lub kompozytu. Doskonale sprawdzi się w przypadku osób pracujących na budowie, ale również służb mundurowych. Oczywiście jeśli obuwie ma być lekkie, to lepszym wyborem będzie wkładka antyprzebiciowa kompozytowa, która posiada taką samą odporność jak metalowa, co zostało udowodnione w badaniach. Sprawdza się również w miejscach, gdzie nie można wchodzić z elementami metalowymi, np. tam, gdzie istnieje ryzyko porażenia prądem.      

Zorientuj się czy buty posiadają dodatkowe wzmocnienia w przedniej części cholewki

Podeszwa jest istotna, jednak w pracach, gdzie może dojść do urazów mechanicznych stóp konieczne jest zastosowanie obuwia z podnoskiem. Podobnie, jak w przypadku wkładki antyprzebiciowej masz tu dwie możliwości wyboru. Podnosek chroni przed uderzeniem z energią 200 J. Z kolei wkładka przed ściskaniem z siłą 15 kN. Dotyczy to obuwia bezpiecznego. W przypadku obuwia zawodowego można spotkać się jeszcze z butami z podnoskiem, który chroni przed dwa razy mniejszą siłą uderzenia, dlatego należy na ten parametr zwracać uwagę.         

Dodatkowe istotne cechy obuwia, w zależności od wykonywanej pracy

Również zimą praca może być wykonywana w miejscach, gdzie istnieje ryzyko porażenia prądem czy przenoszenia ładunku elektrostatycznych. W tym przypadku należy stosować obuwie, które wyposażone jest w antyelektrostatyczną podeszwę. Cholewka obuwia zimowego może mieć różną długość. W przypadku pracy wykonywanej na zewnątrz najlepszy jest model, który sięga przynajmniej za kostkę, chroniąc przy okazji staw skokowy przed skręceniem.

Niewątpliwie ocieplane obuwie robocze może zapewniać duży komfort i możliwość rzetelnego wypełniania obowiązków nawet w przypadku trudnych warunków pogodowych. Pośród szerokiej oferty z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie. Oczywiście bardzo istotne znaczenie ma odpowiednie dopasowanie rozmiaru, co chroni przed urazami mechanicznymi stóp. Należy pamiętać, że niezależnie od tego jak ciepłe są buty i ubranie, pracodawca ma obowiązek zapewnić schronienie i posiłek regeneracyjny.

Źródło: Reklama
Dodaj komentarz
Dodaj komentarz Ukryj formularz
Co prawdziwy mężczyzna powinien wybudować?
Odpowiedź na powyższe pytanie: