Dzisiaj jest: 2.7.2020, imieniny: Kariny, Serafiny, Urbana

Szkło w nowoczesnym designie – trendy 2020

Dodano: 4 miesiące temu Czytane: 376 Autor:
Ilość głosów: 3

Od wielu lat szkło jest jednym z najważniejszych trendów dekoratorskich w wystroju wnętrz. Pojawia się również w topowych tendencjach roku 2020.

Szkło w nowoczesnym designie – trendy 2020
Projektanci stawiają przede wszystkim na otwartą przestrzeń, podniesiony komfort wizualny i nowoczesny charakter pomieszczenia. Szkło zdecydowanie pomaga osiągnąć ten efekt.

Wielkopowierzchniowe przeszklenia, szklane ściany działowe i meble to nieodłączne elementy modnych stylów designerskich, w których ważne są minimalizm, wysoka estetyka i naturalna, nienarzucająca się elegancja. Zaawansowana technologia pozwala na połączenie funkcji praktycznych i estetycznych szkła, z czego chętnie korzystają projektanci.

Lustro – nieskazitelne odbicie i nowe możliwości aranżacyjne

Lustro jako element wystroju wnętrza jest coraz bardziej doceniane przez dekoratorów. Ważne jest nie tylko nieskazitelne odbicie, ale również to, aby lustro pasowało do stylu pomieszczenia. Wnętrze powinno być spójne stylistycznie, ale również ideowo, stąd też producenci luster szukają nowych możliwości, pozwalających na połączenie jakości, estetyki i ekologii. Ciekawe rozwiązanie w tym zakresie stworzyła firma Saint-Gobain (https://pl.saint-gobain-building-glass.com/pl), proponując ekologiczne lustro MIRALITE NATURA, niezawierające ołowiu, rozpuszczalników organicznych ani substancji zapachowych. Ze względu na innowacyjne właściwości oraz walory estetyczne lustro zostało wyróżnione nagrodą „Diament Meblarstwa 2020”. Idealnie koresponduje z założeniami stylu skandynawskiego, dla którego ważna jest zarówno czysta forma, jak i wartości ekologiczne. Wykorzystanie filtra nanometrycznego pozwala na zneutralizowanie ostrego światła LED-owego i halogenowego, zapewniając tym samym odbicie w ciepłych, naturalnych barwach. Lustra w połączeniu z odpowiednim oświetleniem świetnie się nadają do optycznego powiększenia przestrzeni i stworzenia efektu gry świateł.

Szkło to nie tylko odbicie – inteligentne rozwiązania

Rozwój technologii zdecydowanie rozwija możliwości zastosowania szkła w nowoczesnym designie. Stosowanie inteligentnych rozwiązań, jak folie z zawiesiną ciekłych kryształów lub cząsteczek, pozwala na stworzenie szkła o zmiennej przezierności, regulowanej za pomocą pilota. Ten rodzaj szyb znajduje zastosowanie jako ściana działowa, która – w zależności od potrzeb użytkownika – może być przezroczysta bądź mleczna. Dużym zainteresowaniem cieszy się także szkło lakierowane, dostępne w wielu wersjach kolorystycznych, które można wykorzystać jako funkcjonalną tablicę suchościeralną. To rozwiązanie sprawdza się zarówno w lokalach usługowych, jak i mieszkaniach, w których kolor podkreśla estetykę pomieszczenia i elegancki wystrój.

Szkło w nowoczesnym designie jest coraz bardziej cenionym materiałem ze względu na możliwość połączenia walorów estetycznych z funkcjonalnością. Wykorzystanie zaawansowanej technologii stwarza nowe możliwości w zakresie wykorzystania szkła w architekturze i aranżacji wnętrz. Wszystko wskazuje na to, że trend ten będzie się rozwijał.

Źródło: Artykuł zewnętrzny
Dodaj komentarz
Dodaj komentarz Ukryj formularz
Jak nazywa się ten portal
Odpowiedź na powyższe pytanie: