Nie zawiodą one nawet podczas długotrwałej i intensywnej eksploatacji, gdyż tworzone są z myślą o najbardziej wymagających zadaniach. Asortyment tych urządzeń jest duży, dlatego warto dowiedzieć się, jakie są rodzaje sprężarek śrubowych oraz kiedy znajdują one zastosowanie. Oto garść najważniejszych informacji!
Sprężone powietrze kompresora – jak to działa?
Chcąc dowiedzieć się, jak działa kompresor śrubowy, należy poznać podstawy ich budowy. Każde urządzenie składa się z układu pompującego powietrze. W omawianych sprężarkach jest to moduł śrubowy napędzany silnikiem. Za bezpieczną temperaturę pracy odpowiada chłodnica olejowo-powietrzna, a wydajne działanie możliwe jest dzięki automatycznym systemom wdrażanym podczas produkcji. Chronią one kompresor przed przeciążeniami i spadkami napięcia, zapewniając jego nieprzerwaną aktywność. Aby działanie urządzenia nie było zbyt uciążliwe, jest ono umieszczane w dźwiękoszczelnej obudowie, która skutecznie tłumi nadmierny hałas.Nowoczesne wyposażenie sprężarek śrubowych
Technologia idzie do przodu, a wraz z nią następuje rozkwit innowacyjnych rozwiązań oraz rozwój sprzętów, które dotychczas charakteryzowały się prostotą. Podobne zjawisko zaobserwować można w przypadku kompresora śrubowego – może on zostać wyposażony w ciekawe opcje, udoskonalające jego działanie. Z łatwością można więc obecnie nabyć sprężarkę z:
- systemem uzdatniania powietrza, aby było ono czyste i zgodne z najwyższymi normami jakościowymi,
- możliwością sterowania w trybie zdalnym, bez konieczności przebywania w pobliżu urządzenia,
- automatycznym wyrzutnikiem kondensatu,
- warstwą ocynku na zbiorniku.