Dzisiaj jest: 27.7.2021, imieniny: Aureliusza, Natalii, Rudolfa

Kompresory śrubowe – profesjonalne urządzenia dla specjalistów

Dodano: rok temu Czytane: 1116 Autor:
Ilość głosów: 9

Szeroko rozumiany przemysł stawia na sprawdzone i skuteczne rozwiązania. Właśnie takie są kompresory dedykowane profesjonalnemu użytkowi.

Kompresory śrubowe – profesjonalne urządzenia dla specjalistów

Nie zawiodą one nawet podczas długotrwałej i intensywnej eksploatacji, gdyż tworzone są z myślą o najbardziej wymagających zadaniach. Asortyment tych urządzeń jest duży, dlatego warto dowiedzieć się, jakie są rodzaje sprężarek śrubowych oraz kiedy znajdują one zastosowanie. Oto garść najważniejszych informacji!

 

Sprężone powietrze kompresora – jak to działa?

Chcąc dowiedzieć się, jak działa kompresor śrubowy, należy poznać podstawy ich budowy. Każde urządzenie składa się z układu pompującego powietrze. W omawianych sprężarkach jest to moduł śrubowy napędzany silnikiem. Za bezpieczną temperaturę pracy odpowiada chłodnica olejowo-powietrzna, a wydajne działanie możliwe jest dzięki automatycznym systemom wdrażanym podczas produkcji. Chronią one kompresor przed przeciążeniami i spadkami napięcia, zapewniając jego nieprzerwaną aktywność. Aby działanie urządzenia nie było zbyt uciążliwe, jest ono umieszczane w dźwiękoszczelnej obudowie, która skutecznie tłumi nadmierny hałas.
 

Nowoczesne wyposażenie sprężarek śrubowych

Technologia idzie do przodu, a wraz z nią następuje rozkwit innowacyjnych rozwiązań oraz rozwój sprzętów, które dotychczas charakteryzowały się prostotą. Podobne zjawisko zaobserwować można w przypadku kompresora śrubowego – może on zostać wyposażony w ciekawe opcje, udoskonalające jego działanie. Z łatwością można więc obecnie nabyć sprężarkę z:
  • systemem uzdatniania powietrza, aby było ono czyste i zgodne z najwyższymi normami jakościowymi,
  • możliwością sterowania w trybie zdalnym, bez konieczności przebywania w pobliżu urządzenia,
  • automatycznym wyrzutnikiem kondensatu,
  • warstwą ocynku na zbiorniku.
 

Gdzie kupić najlepszy model?

Z pewnością wybór dostawcy jest istotny z punktu widzenia potencjalnych awarii. Oczywiście kupując profesjonalne urządzenie, nie myśli się o jego usterkach – specjalistyczne sprzęty powinny bowiem działać niezawodnie i umożliwiać ciągłe działanie bez zbędnych opóźnień. Jak wszystko jednak, również kompresory śrubowe najlepszych producentów mogą ulec usterkom. Wtedy właśnie ważna jest opieka serwisowa, jaką oferuje sprzedawca tych urządzeń. Powinien on zapewniać szybką naprawę lub wymianę sprężarki na nową, aby dalsza praca mogła przebiegać bez zakłóceń.
 

Kto korzysta z kompresorów śrubowych?

Urządzenia te wykorzystywane są w zakładach przemysłowych i produkcyjnych, a także w profesjonalnych warsztatach, gdzie najważniejsza jest solidność oraz możliwość intensywnej eksploatacji sprzętu. W takich miejscach sprężarki śrubowe sprawdzają się doskonale, są bowiem odporne na uszkodzenia i zapewniają bezawaryjną pracę przez wiele godzin. Wybierają je najczęściej specjaliści, którym zależy na wydajności. Jeśli więc potrzebny jest kompresor, który sprosta najtrudniejszym warunkom i zadaniom, wtedy niewątpliwie warto postawić na model śrubowy.
 
Źródło: Reklama
Dodaj komentarz
Dodaj komentarz Ukryj formularz
Co prawdziwy mężczyzna powinien wybudować?
Odpowiedź na powyższe pytanie: