Dzisiaj jest: 26.9.2020, imieniny: Cypriana, Justyny, Łucji

Obrazy ścienne – sposób na dekorację wnętrz

Dodano: 6 miesięcy temu Czytane: 530 Autor:
Ilość głosów: 4

Jak stworzyć trwałą dekorację na ścianie, nadając pomieszczeniom niepowtarzalny wygląd? Wybierz do swojego wnętrza płytki z obrazem, które będą trwałym, artystycznym akcentem...

Obrazy ścienne – sposób na dekorację wnętrz

Wybierz do swojego wnętrza płytki z obrazem, które będą trwałym, artystycznym akcentem w projektowanej przestrzeni. W artykule doradzamy, czym kierować się podczas zakupu, gdzie najlepiej umieścić dekor i z czym go połączyć.

W bogatej ofercie producentów odnajdziemy wiele barwnych kolekcji za pomocą których możemy stworzyć wyjątkową aranżacje. Obrazy ścienne na płytkach ceramicznych dostępne są w wielu wymiarach i kolorach. Zazwyczaj dekory są uzupełnieniem danej kolekcji, tworząc razem z pozostałymi elementami paletę z której możemy tworzyć dowolne, unikalne kreacje wnętrz. Takie dekoracje śmiało możemy zastosować w kuchni, łazience, czy salonie wykorzystując ofertę dostępną pod https://domni.pl/sklep/plytki/obrazy-scienne.

Jak powstają obrazy na płytkach ceramicznych?

Płytki ceramiczne z kolorowymi obrazami powstają dzięki precyzyjnym nadrukom, które wiernie odwzorowują dany motyw. Dzięki trwałym nadrukom na płytkach ceramicznych tworzymy wyszukaną dekorację bez obniżenia parametrów technicznych płytki. Podobnie, jak pozostałe płytki w kolekcjach, tego typu dekoracje są trwałe, odporne na uszkodzenia, łatwe do utrzymania w czystości.

Szklane inserta, jak przykleić szklany obraz?

W ofercie producentów możemy odnaleźć także szklane dekory z ozdobnymi nadrukami, które są ciekawym uzupełnieniem kolekcji. Szklana, idealnie gładka powierzchnia efektownie odbija światło, kolorystyka na szklanych dekorach jest bardziej intensywna.

Jak przykleić szklane obrazy do ściany? Większość szklanych dekorów pokryta jest specjalną powłoką, która umożliwia montaż za pomocą standardowego kleju do płytek ceramicznych. Informację tą, należy jednak sprawdzić w instrukcji dostarczonej przez producenta. W innych przypadkach, pomocy może okazać się klej do luster. Szczegółowe wytyczne dotyczące sugerowanej chemii budowlanej, możemy sprawdzić w karcie technicznej danego produktu. Pamiętajmy, że szklane płytki są bardziej podatne na uszkodzenia, niż ceramiczne, łatwiej jest je uszkodzić, zarysować w trakcie montażu.

Obrazy ścienne do kuchni

W kuchni między blatem roboczym a szafkami górnymi, najczęściej stosujemy płytki ceramiczne. W tym najbardziej widocznym miejscu warto więc umieścić ceramiczne obrazy ścienne, które nadadzą ton naszej aranżacji. Dekoracyjny motyw możemy dopasować do stylu, w jakim urządzamy kuchnię, naszych indywidualnych preferencji. Często stosowane są płytki z obrazem związanym tematycznie z gotowaniem i przyrządzaniem potraw, w kuchni dobrze sprawdzą się także dekory inspirowane naturą: kwiatami, zielonymi liśćmi. 

Dekory inspirowane światem roślin zachwycają feerią barw

W przypadku kuchni w stonowanych odcieniach przestrzeń między blatem a szafkami górnymi możemy potraktować jako miejsce na mocniejszy akcent kolorystyczny.

Obrazy ścienne w łazience

Z wnętrzami łazienek nieodłącznie związana jest woda i to właśnie ten motyw przewodni dominuje na obrazach ceramicznych stosowanych w łazience. Widok na morskie fale, jezioro, czy wodospad w naturalny sposób wpisuje się w aranżację łazienki. Miejsce, w którym umieścimy dekorację, powinniśmy dopasować do układu konkretnego pomieszczenia, najczęściej dekor pojawia się na ścianie, która jest w jakimś stopniu wyeksponowana. Przykładowo, w małych łazienkach obraz ścienny możemy umieścić nad wanną, czy w strefie prysznica. W większych pomieszczeniach dekor może pojawić się przy strefie umywalki, czy na wybranej, wolnej ścianie. 

Obrazy ścienne przedstawiające widok na jeziora, potok czy wodospad to doskonały wybór do łazienkowych wnętrz

Aranżując łazienkę z dekoracyjną płytką, postarajmy się zaplanować rozmieszczenie płytek w taki sposób, żeby płytka dekoracyjna nie wymagała docięcia, czy wywiercenia otworów pod baterię, czy grzejnik. Ciekawym sposobem na zwielokrotnienie dekoracyjnego efektu we wnętrzach, jest umieszczenie dekoru na ścianie prostopadłej do tafli lustra. Dzięki temu uzyskujemy ciekawy efekt, który optycznie powiększy nasze wnętrze.

Obrazy ścienne do salonu

Płytki ceramiczne z nadrukiem dobrze sprawdzą się także w części salonowej, czy w korytarzu. W tych pomieszczeniach najczęściej sięgamy po płytki z miejskim motywem, przedstawiające ulubione metropolie, architekturę wielkich miast. Ciekawie prezentują się także obrazy z abstrakcyjnymi, czy geometrycznymi kompozycjami.  

Za pomocą obrazów ściennych z płytek, możemy stworzyć ciekawą dekorację w naszym salonie

Ceramiczne obrazy ścienne to szybki i efektowny sposób na dekorację naszego wnętrza. Bogata oferta producentów sprawia, że bez problemu dopasujemy kolekcję, która będzie subtelnym uzupełnieniem stylu panującego w naszych wnętrzach. W sklepie internetowym domni.pl odnajdziesz wiele ceramicznych i szklanych płytek z nadrukiem, dzięki którym odmienisz każde wnętrze. 

Źródło: Reklama
Dodaj komentarz
Dodaj komentarz Ukryj formularz
Jak nazywa się ten portal
Odpowiedź na powyższe pytanie: