Dzisiaj jest: 21.10.2021, imieniny: Celiny, Hilarego, Janusza

Jak dobrać odzież roboczą dla pracownika?

Dodano: rok temu Czytane: 705 Autor:
Ilość głosów: 14

Dobranie odpowiedniej odzieży roboczej często okazuje się trudniejsze, niż na początku myśleliśmy. Poza oczywistym aspektem ochronnym odzież robocza musi być również wygodna.

Jak dobrać odzież roboczą dla pracownika?
Jak dobrać odzież roboczą dla pracownika?
Dobranie odpowiedniej odzieży roboczej często okazuje się trudniejsze, niż na początku myśleliśmy. Poza oczywistym aspektem ochronnym odzież robocza musi być również wygodna. Powinna chronić przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi oraz nie może ograniczać ruchów. Jak dobrać odpowiednią odzież roboczą do wykonywanej pracy? Wszystko opisujemy poniżej.

Charakterystyka odzieży roboczej
Głównym zadaniem odzieży roboczej jest przede wszystkim ochrona zdrowia pracownika. Poza tym powinna chronić również jego własne ubrania znajdujące się pod spodem. Podstawowe elementy, które wchodzą w skład odzieży roboczej to: kombinezony robocze, kamizelki, kurtki, bluzy, spodnie typu ogrodniczki i inne tego typu podobne rzeczy. 

Na czym się skupić przy wyborze odpowiedniej odzieży roboczej?
Przy wyborze odzieży roboczej należy zwrócić uwagę na właściwości użytkowe, a następnie odpowiednio dopasować je do środowiska, w którym odzież robocza będzie wykorzystywana. Kolejną, lecz nie mniej ważną rzeczą jest materiał, z którego odzież robocza została wykonana. W momencie, gdy pracownik kończy pracę, jego ubranie jest zabrudzone. Prawidłowo funkcjonująca odzież robocza powinna być łatwa do wyczyszczenia, a o tym decydują już materiały, które posłużyły do wykonania owego produktu. Najlepsze materiały to: włókna sztuczne i oddychające (ułatwiają oddawanie potu), bawełna (przeznaczona do miejsc, w których przeważa średnia temperatura powietrza) oraz tworzywa sztuczne wykorzystywane do produkowania płaszczy przeciwdeszczowych.

Wyjątkowo ważną rzeczą, która na pozór mogłaby wydawać się trywialna, jest wybranie odpowiedniej osoby do zamówienia wyposażenia. Duży wybór produktów dostępnych na rynku może wprawić w konsternację każdą osobę, która nie posiada zbyt dużej wiedzy w kategorii odzieży roboczej. Dlatego tak ważne jest, by na osobę składającą zamówienie wybrać osobę do tego powołaną, posiadającą wiedzę w tym zakresie, bowiem popełnienie najmniejszego błędu może okazać się tragiczne w skutkach. 

 
Dodaj komentarz
Dodaj komentarz Ukryj formularz
Jak nazywa się ten portal
Odpowiedź na powyższe pytanie: