Dzisiaj jest: 21.10.2021, imieniny: Celiny, Hilarego, Janusza

Rozliczanie kierowców w firmie transportowej

Dodano: rok temu Czytane: 711 Autor:
Ilość głosów: 18

Transport drogowy, zarówno rzeczy, jak i osób to w dzisiejszych czasach niezmiernie potężny rynek. Wpływ na to mają między innymi otwarte granice oraz swoboda przepływu towarów i usług, sieć dróg łącz

Rozliczanie kierowców w firmie transportowej

Ale i to nie wszystko, wpływ również ma sieć dróg łącząca najdalsze krańce świata, postęp technologiczny, rozwój motoryzacyjny.  W celu zachowania bezpieczeństwa na drogach a także zapewnienie ochrony dóbr pracowniczych konieczne jest prawidłowe ewidencjonowanie i rozliczanie kierowców. Jest to na tyle istotne, że czasu pracy kierowcy poświęcona jest odrębna ustawa ze szczegółowymi wytycznymi w tym zakresie.

Ewidencja czasu pracy podstawowym elementem do rozliczenia

Aby możliwe było rozliczenie kierowców, które tak jak w przypadku innych zawodów odbywa się zazwyczaj co miesiąc, konieczne jest prowadzenie ewidencji czasu pracy kierowcy. Do jej prowadzenia zobowiązana jest każda osoba zatrudniająca kierowcę lub zlecająca mu wykonanie przewozu oraz kierowcy pracujący na zasadach samozatrudnienia. Ponadto nie ma znaczenia wielkość pojazdu, którym wykonują oni swoją pracę. Jak już wspomnieliśmy, ma to na celu zapewnienie bezpieczeństwa na drodze poprzez regulację czasu pracy kierowcy, stanowić ochronę dóbr pracowniczych oraz ułatwiać rozliczanie kierowców.
rozliczenie kierowców
Ustawa określa wszelkie warunki, jakie musi spełniać taka ewidencja, w tym między innymi: możliwe warianty jej prowadzenia, jakie informacje powinien zawierać prawidłowo sporządzony dokument ewidencyjny, w jaki sposób i na jaki czas przedsiębiorca jest zobligowany do przechowywania dokumentacji.
Ewidencja czasu pracy kierowców jest jednym z podstawowych obowiązków przedsiębiorcy branży transportowej a za jej brak grożą wysokie kary. Ponadto to właśnie na jej podstawie rozlicza się kierowców danej firmy.

Rozliczanie czasu pracy kierowców w rękach profesjonalnej firmy

Widzimy więc, jak ważne jest prawidłowe rozliczanie czasu pracy kierowców, zgodnie z obowiązującymi przepisami. Wymaga to jednak kompleksowej wiedzy i ciągłego, bieżącego kontrolowania przepisów, które co jakiś czas ulegają zmianie i aktualizacji. Jeszcze trudniej jest w przypadku, gdy pracowników delegujemy do pracy w innym kraju na terenie Unii Europejskiej, gdyż z tym związane są dodatkowe regulacje i obowiązki przedsiębiorstwa. Dość skomplikowane przepisy oraz mnogość dokumentacji sprawia, że wiele firm z branży transportowej popełnia mnóstwo błędów w tym zakresie, co skutkować może wysokimi karami finansowymi podczas ewentualnych kontroli a w niektórych przypadkach nawet utratą licencji. Warto więc skorzystać z pomocy profesjonalnej firmy outsourcingowej, oferującej kompleksowe usługi zarówno ewidencjonowania, jak i rozliczania czasu pracy kierowców. Jest to zarówno wygoda, jak i gwarancja bezpieczeństwa. Profesjonalna firma rozliczeniowa posiada bowiem wszelkie niezbędne narzędzia, umożliwiające prawidłowe, szybkie i rzetelne rozliczanie czasu pracy. Dzięki nim przedsiębiorca otrzymuje pełną ewidencję w odniesieniu do każdego kierowcy.  
Rozliczkierowce.pl świadczy profesjonalne usługi rozliczania czasu pracy kierowców zarówno w Polsce, jak i na terenie Unii Europejskiej oraz oferuje pełne doradztwo transportowe. W rozliczaniu czasu pracy kierowców wymagana jest bowiem specjalistyczna wiedza oparta na bieżących informacjach. Profesjonalny outsourcing ze strony firmy to też między innymi merytoryczna pomoc branżowa zarówno dla właścicieli, jak i kierowców, prowadzenie wszelkiej niezbędnej dokumentacji, szkoleń w tym zakresie, tworzenie regulaminów pracy i wynagradzania a także reprezentacja podczas kontroli. Rozliczkierowce.pl swoją pracę wykonuje szybko i precyzyjnie, do każdego klienta podchodząc indywidualnie.
Skorzystanie z profesjonalnej firmy, która zajmie się ewidencją i rozliczaniem czasu pracy kierowców w naszej firmie się opłaca. Nie potrzebujemy bowiem zatrudniać osoby, która zajmie się tymi sprawami, nie musimy zmagać się z tym sami, mamy pewność, że wszystko odbywa się zgodnie z obowiązującym prawem a dzięki temu nie jesteśmy narażeni na ewentualne kary finansowe podczas kontroli. Dzięki takiemu rozwiązaniu można w pełni skoncentrować się na swoim biznesie i rozwoju swojej firmy.
Źródło: Artykuł sponsorowany
Dodaj komentarz
Dodaj komentarz Ukryj formularz
Co prawdziwy mężczyzna powinien wybudować?
Odpowiedź na powyższe pytanie: