Dzisiaj jest: 21.10.2021, imieniny: Celiny, Hilarego, Janusza

Logistyka kontraktowa – dlaczego warto z niej korzystać?

Dodano: 8 miesięcy temu Czytane: 320
Ilość głosów: 9

Posiadanie własnego magazynu, wykwalifikowanych pracowników, sprzętu i pozostałych elementów niezbędnych do kompleksowej obsługi logistycznej przedsiębiorstwa wiąże się z wysokimi kosztami.

Logistyka kontraktowa – dlaczego warto z niej korzystać?
I to nie tylko kosztami, ryzykiem oraz zwiększeniem nakładów codziennej pracy. Nic więc dziwnego, że coraz więcej firm decyduje się skorzystać z logistyki kontraktowej, nowoczesnej usługi świadczonej przez doświadczonych operatorów, która zdejmuje z ich barek większość obowiązków związanych z obsługą logistyczną przedsiębiorstwa.

Na czym polega logistyka kontraktowa?

Pod pojęciem logistyki kontraktowej kryje się szereg usług prowadzonych na powierzchni magazynowej. Są one świadczone przed zewnętrzną firmę, operatora logistycznego, który udostępnia klientom własne narzędzia potrzebne do realizacji usług logistycznych. Należy do nich m. in. magazyn, pracownicy magazynowi, sprzęt, pojazdy, oprogramowanie a także specjalistyczne know-how. Operator bierze na siebie pełną odpowiedzialność za wszystkie procesy logistyczne realizowane na rzecz klienta, od chwili wytworzenia produktu, aż do momentu, kiedy zostanie on dostarczony do punktu sprzedaży lub rąk własnych klienta.
Logistyka kontraktowa łączy w sobie klasyczną logistykę z nowoczesnymi i zaawansowanymi procesami zarządzania łańcuchem dostaw. Jest to aktualnie jedna z najpopularniejszych usług outsourcingowych, z której korzysta liczna rzesza firm. Największą popularnością logistyka kontraktowa cieszy się wśród właścicieli sklepów internetowych, gdyż zwalnia ich z obowiązku samodzielnego organizowania procesów logistycznych oraz znacząco zmniejsza koszt prowadzenia przedsiębiorstwa skupiającego swoją działalność online.
Logistyka kontraktowa

Logistyka kontraktowa i jej najważniejsze atuty

Głównym celem logistyki kontraktowej jest zapewnienie korzystającym z niej klientom wygody, oszczędności i najwyższego poziomu usług. Przedsiębiorca podpisując umowę z doświadczonym operatorem logistycznym nie musi już samodzielnie organizować procesów związanych z obsługą logistyczną swojej firmy, gdyż o wszystko dba zewnętrzny podmiot. Jest zwolniony m. in. z konieczności samodzielnego wynajmu prawidłowo dostosowanej do jego potrzeb powierzchni magazynowej, zatrudnienia na własny koszt kadry wykwalifikowanych magazynierów, zakupu i utrzymania specjalistycznego oprogramowania oraz sprzętu. Wiąże się to ze znaczącymi oszczędnościami finansowymi, które doceni każda rozwijająca się firma.
Profesjonalny operator logistyczny nie tylko udostępnia klientowi materialne zasoby niezbędne do prawidłowej realizacji procesów logistycznych, ale także swoje doświadczenie i know-how, które gwarantują obsługę logistyczną na najwyższym, światowym poziomie. Ma to ogromny wpływ na czas realizacji zamówień, co z kolei pozytywnie wpływa na satysfakcję klientów oraz ogólną ocenę poziomu usług świadczonych przez firmę. Jeśli dodamy do tego pełną odpowiedzialność operatora logistycznego za powierzony mu towar, zdamy sobie sprawę, że logistyka kontraktowa jest przyszłościową i bardzo opłacalną usługą, którą powinien rozważyć każdy świadomy przedsiębiorca.
Dodaj komentarz
Dodaj komentarz Ukryj formularz
Z jakiego materiału najczesciej buduje się domy?
Odpowiedź na powyższe pytanie: