Dzisiaj jest: 21.10.2021, imieniny: Celiny, Hilarego, Janusza

Dlaczego izolacja poddasza pianką PUR się opłaca?

Dodano: 4 miesiące temu Czytane: 320
Ilość głosów: 5

Izolacja poddasza o powierzchni użytkowej 100 m2 z jej użyciem zajmuje zaledwie kilka godzin, a dach płaski o powierzchni mniej więcej 1000 m2 można zaizolować w jeden dzień.

Dlaczego izolacja poddasza pianką PUR się opłaca?

Szybkość i wydajność nakładania izolacji natryskowej z wykorzystaniem piany poliuretanowej, a także jej bardzo dobry współczynnik przewodzenia ciepła (lambda) to największe zalety tego rozwiązania. Dlaczego ocieplanie poddasza za pomocą piany PUR deklasuje konkurencję i stanowi lepszą alternatywę dla styropianu czy wełny?

Gdzie styropian nie może, tam piana PUR pośle

Dobra przyczepność i niski ciężar piany poliuretanowej pozwala nakładać ją na starych izolacjach lub warstwach wykończeniowych. Sprawdzi się zatem doskonale podczas docieplania oraz termomodernizacji budynku. Zwłaszcza izolacja poddasza z jej udziałem pozwoli na precyzyjne i dokładne ocieplenie przestrzeni wentylowanych w strychach i stropodachach, gdzie ułożenie tradycyjnych materiałów izolacyjnych byłoby trudne do zrealizowania. Piana PUR dostanie się wszędzie tam, gdzie standardowy styropian czy wełna nie miałyby szans, wypełniając przy tym wszystkie trudno dostępne zakamarki. Ponieważ piana poliuretanowa silnie się rozpręża, może być również wykorzystana do docieplania ścian trójwarstwowych poprzez wypełnienie pustki powietrznej między murami.

Chroni przed wilgocią, nagrzaniem i wychłodzeniem

Rozwiązanie PUR charakteryzuje się paroprzepuszczalnymi właściwościami, dzięki czemu możliwe jest wyeliminowanie zjawiska kondensacji pary wodnej. Dodatkowo możliwość wypełnienia tym materiałem wszystkich przestrzeni i zapewnienie jednolitej, ciągłej warstwy izolacyjnej w pomieszczeniach docieplonych minimalizuje ryzyko pojawienia się mostków termicznych.

Pianka poliuretanowa skutecznie chroni budynek przed nagrzaniem i wychłodzeniem, a także gwarantuje wyciszenie. Izolacja poddasza z pomocą pianki PURIOS to konkurencyjna cenowo metoda termoizolacyjna w zestawieniu z innymi metodami o porównywalnej skuteczności. Co najważniejsze, piana poliuretanowa po kilku latach użytkowania nie traci swoich wyjątkowych właściwości, pozostając odporna na ciepło, wilgoć oraz czas, a także izolacja z wykorzystaniem pianki poliuretanowej nie niesie negatywnych konsekwencji dla zdrowia domowników, ponieważ nie emituje toksyn ani obcych zapachów.

Ile to kosztuje?

Koszt ocieplenia poddasza pianką otwartokomórkową jest zależny m.in. od konstrukcji połaci oraz rozmiarów poddasza. Liczy się również ilość zakamarków, w których dodatkowo będzie osadzony materiał ocieplający, a także od przygotowania oraz montażu stelaża. Należy pamiętać, że każde poddasze jest inne, choćby pod względem ułożenia skosów, co również może mieć wpływ na ostateczny koszt wykonania takiego ocieplenia.

Najczęściej wycena ocieplenia pianką poliuretanową opiera się na ilości zużytego materiału oraz wszystkich wymiarach pokrywanej powierzchni. Cena za m2 zależy także od tego, czy jest to pianka otwarto-, czy zamkniętokomórkowa, a także od regionu kraju, w którym usługa została wykonana. Finalną cenę zawsze ustala wykonawca zlecenia. Pamiętajmy, że ocieplenie dachu pianą PUR to czynność, którą należy powierzyć fachowcom, posiadającym odpowiednie umiejętności, materiał oraz sprzęt do jego aplikacji.

Dodaj komentarz
Dodaj komentarz Ukryj formularz
Z jakiego materiału najczesciej buduje się domy?
Odpowiedź na powyższe pytanie: