Dzisiaj jest: 5.12.2023, imieniny: Kryspiny, Norberta, Sabiny

Innowacyjne rozwiązania logistyczne dla twojej firmy

Dodano: 2 lata temu Czytane: 689
Ilość głosów: 8

Nowatorskie rozwiązania dla przedsiębiorstw opierają się na tworzeniu szeregu usprawnień, które wpływają na jakość i tempo działań.

Innowacyjne rozwiązania logistyczne dla twojej firmy
Przewożenie wielotonowych ładunków na średnich i długich dystansach przy jednoczesnym zachowaniu bezpieczeństwa oraz optymalizacji kosztów jest możliwe z odpowiednim sprzętem. Maszyny do transportu dużych materiałów często kojarzą się głównie z imponującym udźwigiem, jednak obecnie są to dopracowane w każdym detalu inteligentne pojazdy.

Kompaktowe i wielofunkcyjne ciągniki elektryczne

Pierwszą kategorią pojazdów są ciągniki elektryczne. Przydają się one przede wszystkim na lotniskach, stacjach kolejowych, w magazynach i fabrykach samochodów. Kompaktowy ciągnik elektryczny transportowy pozwoli na bezpieczne przewożenie ładunków o masie ciągnionej od 2 do 7 ton. Zwarta budowa umożliwia poruszanie się nawet w wąskich przestrzeniach. Komfort zapewnia trójmodułowy system hamowania, zamknięta budowa silnika i wzmocnione opony. Do takiego pojazdu bez problemu dostosujemy odpowiedni zestaw platform transportowych, które są nieodłączną częścią współczesnej intralogistyki. Przepływ wielotonowych towarów w magazynach oraz przy liniach produkcyjnych odbywa się komfortowo i bezpiecznie dzięki dużej stabilności pojazdów, które charakteryzują się nisko położonym środkiem ciężkości. Dbałość o szczegóły jest niezwykle istotna – doskonałą widoczność zapewniają wydajne diody w oświetleniu dziennym i kierunkowskazach. 

Przewożenie ładunków w transporcie poziomym

Obecnie mamy szerokie możliwości dostosowania sprzętu do sprecyzowanych warunków transportu wewnętrznego, dodatkowo pojazdy można wyposażyć w dodatkowy osprzęt, by stały się bardziej uniwersalne. Ładunki o niestandardowych wymiarach, które nie są umieszczone na paletach, mogą być przewożone przy użyciu wózków ciągnikowych z zestawem platform transportowych. To właśnie połączone platformy pozwalają na stałe zaopatrywanie produkcji w sposób oszczędny, bez pustych przebiegów. Nowoczesna logistyka to nie tylko pojedyncze pojazdy, lecz także całe systemy, które specjaliści pomagają wybrać i dopasować, a następnie wdrożyć ich automatyzację.

Holowanie najcięższych towarów

Przyczepy o masie całkowitej do 25 ton można holować ciągnikiem o nieprawdopodobnych parametrach. Prędkość pojazdu o takiej mocy wynosi do 25 km/h, a wydajny elektryczny silnik, w który jest wyposażony, umożliwia transport nawet na dużych odległościach. Obudowane komponenty pozwalają na jazdę wewnątrz i na zewnątrz budynków. Tego typu wózki znajdują zastosowanie wszędzie tam, gdzie niezbędny jest stały przepływ najcięższych materiałów. Ciągnik elektryczny transportowy to doskonały sprzęt do przewożenia komponentów w przemyśle automotive oraz konstrukcji o niestandardowych gabarytach, a także ładunków na obszarze budynku wielkopowierzchniowego, takiego jak np. port lotniczy. 

Dodaj komentarz
Dodaj komentarz Ukryj formularz
Z jakiego materiału najczesciej buduje się domy?
Odpowiedź na powyższe pytanie: